GusGus. Foto: archiv Selection

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.   

Kapela, v jejímž čele stojí zakládající členové, frontman Daníel Ágúst Haraldsson  a Biggi Veira, má novou posilu v osobě Margrét Rán. Skupina s jejím příchodem omladila a její doprovodné dream-popové vokály prohlubují jejich styl a otvírají novou kapitolu v příběhu GusGus.

Nové album MOBILE HOME reflektuje zapomenutý smysl tohoto světa, který je zastřen naším materiálním vědomím. Je manifestem GusGus, který odráží jejich filosofii a hluboký vnitřní svět. Obsahuje devět skladeb a vychází po tříleté studiové pauze. V MOBILE HOME se GusGus vybudili jako nikdy předtím a výsledkem je úžasně chaotická reflexe probíhající války mezi duší a strojem. Melancholická témata písní řeší osamělost, rebelii, hněv, sci-fi, potěšení a hedoismus. V emocemi nabitých písních posouvají GusGus opět své hranice. Letošní novinkou je také tajemná skladba Love Is Alone.

Islandská hudební scéna je bohatá na skvělé umělce. GusGus je jednou z nejoblíbenějších a na elektronické scéně nejdéle působících kapel. Během 26 let své existence se ukotvili v několika kreativních oborech a patří mezi multimediální umělecké projekty. GusGus je synonymem pro radost a potěšení. Nebojí se, jsou avantgardní a přitom precizní. Jejich hudební mistrovství se novým albem otevřelo nové éře.

6/5
GusGus
Fléda