Nubya Garcia. Foto: JazzFestBrno

Pojďte na listopadové koncerty v rámci festivalu JazzFestBrno! Jedním z nich může být koncert Dava Weckla s Tomem Kennedym nebo Nubye Garcie.

Dave Weckl patří do síně slávy časopisu Modern Drummer, který ho navíc zařadil mezi 25 nejlepších bubeníků všech dob. Baskytarista Tom Kennedy si udržuje auru progresivního jazzového tvůrce již od poloviny 80. let. Kariéry obou se prolínají už desítky let a jejich souhra na pódiu je tak dokonale vyladěná. Koncert Dava Weckla s Tomem Kennedym proběhne v Sono Centru již 17. listopadu. Na saxofonistku a skladatelku Nubyu Garciu se můžete těšit 28. listopadu opět v Sono Centru. Nubya Garcia je výraznou novou tváří jazzu. Svým originálním zvukem i přesvědčivou tvorbou si už v počátcích své kariéry vysloužila nejedno ocenění. Mladá Londýňanka vyniká schopností oslovit širší publikum bez hudebních kalkulů.

17/11 v 19.30
Dave Weckl / Tom Kenned Project
Sono Centrum

28/11 v 19.30
Nubya Garcia
Sono Centrum

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.