I letos se můžete těšit na tradičního ambasadora festivalu Ondřeje Sokola. Foto: Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

BIKE Life!, SPORT Life! a DANCE Life!

Čím je právě festival Life! tak unikátní, že si ho nemůžete nechat ujít? Předně tím, že se vlastně nejedná jen o jednu akci, ale hned o několik událostí v jednom balení. Sekce BIKE Life!, SPORT Life!, DANCE Life! a IN-JOY Life! přináší každá svůj unikátní zábavný program, přičemž nejsilnější budou tam, kde se jednotlivé sporty protínají. Součástí akce je také jako každý rok Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách.

Známé tváře

Na pátek se připravuje SPORT Life! pro mládež se známými českými sportovci, zkoušením sportovních disciplín a motivačními přednáškami, hlavním dnem festivalu bude ale bezpochyby sobota. Při posledním ročníku (2019) byly hlavními osobnostmi Ondřej Sokol a Lucie Borhyová, tradiční ambasador Ondřej Sokol přijede i letos a spolu s ním i tenistka Lucie Šafářová. Společně s dalšími hosty, například z řad známých youtuberů, absolvují souboj ve třech disciplínách – sportovní, taneční a v počítačové hře. Vzhledem k nesourodé sestavě hostů i disciplín a jejich multitalentové výbavě nelze předpovědět výsledek, současně je však jisté, že to musíte vidět. Do hvězdného souboje se mohou zapojit i návštěvníci. Pro rodiny bude připravena FAMILY HALL se zábavou pro děti, pro tanečníky obvyklé workshopy a exhibice. Festival se bude konat celkem v pěti halách.

Mistrovství světa v počítačových hrách patří mezi oblíbené atrakce festivalu. Foto: Life!

Utkají se mistři počítačových i karetních her

Nejen tanci, sportu a kolům bude patřit brněnské výstaviště v poslední listopadový víkend. Návštěvníci festivalu Life! se mohou těšit i na líté boje mezi nejlepšími českými hráči.

Na festivalu Life! v Brně se opět uskuteční dlouho očekávaná událost herní sezóny, a to Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách. Šampionát tak opět určí nové české mistry v několika počítačových titulech. Nebudou chybět významné tituly tuzemské i mezinárodní herní scény: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, PlayerUnknown‘s Battlegrounds a karetní hra Hearthstone. Všechny tituly již svou premiéru na mistrovství měly, a fanoušci tak opět mohou očekávat velké turnaje i nabitou atmosféru. Karetní hra Hearthstone si získala oblibu mezi hráči pro jasná pravidla, strhující soubojové taktiky, ale i obtížnou cestu k vítězství. Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách tak představí letošní mistry a divákům opět předvede, jak si mohly on-line karty za posledních osm let vydobýt své přední místo ve sportu.

Life!
brněnské výstaviště
BVV

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.