Foto: Tereza Ticháčková

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Chcete pomáhat s nimi? Budou rádi za jakýkoli příspěvek na transparentní účet číslo 2501927911/2010 a vděční za nastavení trvalé platby. Hledají totiž 834 pravidelných dárců stokoruny měsíčně, protože tohle množství lidí dá pak dohromady milión ročně. A to už je pořádná pomoc! Charitativní kočičí spolek Kryšpín je striktně neziskový a vše, co do veřejné sbírky pošlete, předá do koruny kočkám bez domova. Peníze rozděluje útulkům poměrně podle počtu koček v péči 2x ročně: 8. 8. na Mezinárodní den koček a 12. 12., aby kočky v útulcích měly hezčí Vánoce. Děkujeme! Mňau!

Přispět můžete i napřímo pomocí níže uvedeného QR kódu.

Charitativní kočičí spolek Kryšpín

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.