Čeká vás bohatý kulturní program, průvody, koncerty i ochutnávka vín. Foto: Martina Hejčová

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Koncerty na zámku, pochod světýlek

V Blansku si každoročně připomínají patrona města sv. Martina a připravují mu velkolepé uvítání. Pokud tomu nezabrání epidemiologická opatření, letošní 15. ročník Vítání sv. Martina opět nabídne čtyřdenní program, který ve čtvrtek zahájí koncert klasické hudby na blanenském zámku. V pátek se opět uskuteční dětmi tolik oblíbený Pochod světýlek ke sv. Martinovi, v němž děti s malými lucerničkami a lampionky zamíří ke kostelu přivítat sv. Martina.

Nebude samozřejmě chybět ani sám sv. Martin na bílém koni. Foto: Martina Hejčová

Ochutnávka vín, historický průvod a jarmark

Dospělí si určitě nemohou nechat ujít sobotní ochutnávku mladých a Svatomartinských vín Na víno s Martinem. V doprovodném programu zde vystoupí sommelier Pavel Chrást, cimbálová muzika Pajtáš a kapela Pozdní sběr. Slavnosti vyvrcholí v neděli historickým průvodem se sv. Martinem v čele a kulturním programem v zámeckém parku. Návštěvníci se mohou těšit na historický jarmark, koncerty kapel Koňaboj a Bystrík Banda a zejména na vystoupení oblíbené divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci, kteří zde vystoupí s římskou kavalerií a jezdeckou show na koních. Poznamenejte si tedy do kalendáře termín 11.–14. listopadu a vydejte se do Blanska přivítat sv. Martina! Nebudete litovat.

11–14/11
Vítání sv. Martina
různá místa, Blansko

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.