Největší světový festival kutilů, inovátorů a vynálezců! Foto: Maker Faire Brno

Maker Faire Brno, druhý ročník festivalu plného pokusů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou i designem, se uskuteční 23.–24. října na výstavišti v pavilonu A. Po úspěšném prvním ročníku v roce 2019 organizátoři letos zapojí bezmála 100 lokálních makerů – inovátorů, vynálezců i studentů.

Návštěvníky čekají dva dny plné bádání, působivých instalací a populárně-naučných show. Na své si přijdou rodiny s dětmi stejně jako odborníci a profesionálové. Na Maker Faire si lze téměř vše vyzkoušet, osahat a mnohé také vyrobit. Koncept festivalu je založen na přímém kontaktu s technologiemi, ale i se samotnými tvůrci. Kromě popularizace a vzdělávání jde tedy také o inspiraci a vzájemné sdílení know-how. Technologie a postupy se prolínají i v samotných projektech – od 3D tisku, IOT přes hydroponické systémy a pájení až po chemické pokusy či práci s tradičními materiály jako dřevo, textil nebo kov.

23–24/10
Maker Faire Brno
výstaviště – pavilon A
Výstaviště 1, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.