Multifunkční areál Jasenka v Zubří se nachází zhruba hodinu jízdy od Brna. Foto: STAREZ – SPORT, a. s.

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Středisko se nachází v Zubří, pár kilometrů od Nového Města na Moravě, tedy v pohodlné dojezdové vzdálenosti od Brna.

Vícedenní pobyty mimo město

„Provozování sportovních areálů je naším denním chlebem, ale v tomto případě se jedná o jedinečnou záležitost. Jasenka nabízí možnost vícedenního pobytu mimo město uprostřed krásné přírody, a přitom se vším pohodlím a širokou škálou aktivit. Zvlášť pro děti je to lákavá příležitost, jak vyzkoušet něco nového a jiného, než na co jsou zvyklé,“ sděluje Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Jasenka se za několik posledních měsíců pod její správou změnila k nepoznání. Hlavní budova se dočkala zbrusu nové kuchyně i baru, kompletně nové je vytápění i nátěry. Důkladnou rekonstrukcí prošly také chatky. Několik desítek let starý socialistický nádech zmizel, všechno teď odpovídá současné době,“ popisuje vedoucí provozu Tomáš Krátký.

Klubovna, herna a rybník

Areál má kapacitu 98 ubytovaných, z nichž zhruba polovinu pojmou chatky a zbytek hlavní hotelový dům. Budova s recepcí obsahuje také novou klubovnu pro teambuildingové akce nebo školení a hernu se stolním tenisem, kulečník či stolní fotbal. Venku je k dispozici dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami, pískovištěm a malou lezeckou stěnou, multifunkční sportovní hřiště s umělým povrchem na tenis, basketbal, nohejbal nebo fotbal a pískové hřiště na volejbal. „K dispozici je také vyčištěný rybníček na koupání s brouzdalištěm pro nejmenší, o 200 metrů dál se pak nachází větší Zuberský rybník s možností zapůjčení loděk. Uvnitř areálu je i ohniště, na němž se dají opékat špekáčky, a okolní lesy jsou v létě plné borůvčí a hub,“ přibližuje Krátký.

Foto: STAREZ – SPORT, a. s.

Místo pro sport i oslavu

Jasenka v květnu 2021 zahájila svůj provoz a těší se přízni z řad veřejnosti, ale také škol a zájmových skupin. Areál je určen zejména pro školy, které mohou středisko v Zubří využít k pobytům v přírodě i sportovním kurzům. Mohou se tu však uskutečnit i jiné vzdělávací, teambuildingové či čistě rekreační pobyty pro společnosti i jednotlivce. Romantické okolí u rybníka přímo láká k pořádání svatby nebo rodinné oslavy. „Školy v přírodě se dnes běžně konají od pondělí do pátku, takže na víkend může areál sloužit i dalším lidem. Stejně tak o prázdninách, kdy jsou školy zavřené. Využití je celoroční, protože kromě cyklistických tras jsou tu také běžkařské, které začínají pouhých sto metrů od areálu a jsou strojově upravovány,“ vyzdvihuje Mikš. Nyní připravujeme program pro Silvestrovský pobyt. Nebude chybět ohňostroj ani slavnostní menu,“ uzavírá.

Rekreační středisko Jasenka
Zubří
STAREZ – SPORT, a. s.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.