Album MOBILE HOME vyšlo 28. května u labelu Oroom a o den později kapela streamovala koncert z vyhlášeného studia Sundlaugin, na kterém představila celé nové album a také hity z 26leté historie v nových aranžmá. Foto: GusGus

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 20. listopadu 2021 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.

Nové album MOBILE HOME reflektuje zapomenutý smysl tohoto světa, který je zastřen naším materiálním vědomím. Je manifestem GusGus, který odráží jejich filosofii a hluboký vnitřní svět. Obsahuje devět skladeb a vychází po tříleté studiové pauze. V MOBILE HOME se GusGus vybudili jako nikdy předtím a výsledkem je úžasně chaotická reflexe probíhající války mezi duší a strojem. Melancholická témata písní řeší osamělost, rebelii, hněv, sci-fi, potěšení a hedoismus. V emocemi nabitých písních posouvají GusGus opět své hranice. Letošní novinkou je také tajemná skladba Love Is Alone.

Připomeňme si nezapomenutelnou atmosféru při koncertě 18. září 2019 v brněnské Flédě.

20/11 | 20.00
GusGus
Klub Fléda
Štefánikova 95, Brno
www.fleda.cz

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.