Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Jonáši, co tě vedlo k tomu pokračovat v rodinné tradici?

Po několikáté pracovní a životní zkušenosti ve světě jsem si uvědomil, že by byla velká škoda nechat tuto tradici zaniknout. Že je pro mě velká příležitost být u napínavého vývoje, kdy se propojuje mnoholetá řemeslná tradice s nejnovější technologií a současným designem. V současné době si plním další přání a pracuji na kolekci moderních pánských/unisexových šperků inspirovaných současnou módou a designem.

Jaké šperky, které vznikají ve vaší dílně, jsou ti nejblíže?

Určitě ty, co vytváříme na zakázku. Vznikne tak jedinečný šperk, kterým splníme zákazníkovo přání a zhmotníme jeho představy. To si pak uvědomím, že jsme vytvořili předmět, který je součástí mimořádného životního okamžiku – zásnuby, svatba, narození dítěte, narozeniny nebo jiné výročí či oslavy! Je to vlastně hodně intimní záležitost. A to mě na tom baví, tento přesah…

Je možné si u vás zakoupit šperk i přímo?

Ano, určitě, když nás navštívíte, ukážeme vám řadu šperků ze žlutého, bílého i růžového zlata, nabízíme i platinu. Připravena je i kolekce designového stříbra od Jolany Novákové. Najdete nás na ulici Solniční 11.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.