Obálku letního FOOD DRINK BRNO vytvořil brněnský grafik a ilustrátor yvans.

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

S proměněným vzhledem i obsahem přichází nové číslo unikátního gastronomického průvodce FOOD DRINK BRNO nabízející ty nejšťavnatější letní tipy. Jediný brněnský magazín o lokální gastronomii vychází od roku 2016 a vytváří platformu pro setkávání místních i mimobrněnských podniků a jejich zákazníků. Tištěného průvodce najdete ve stojanech na našich distribučních místech po městě, stavit se pro něj můžete do vašich oblíbených restaurací, barů a kaváren (U Tomana, Pub U Dvou přátel, Slast, Mikrofarma, Eggo Food Truck & Bistro a mnoho dalších), kulturních a volnočasových institucí (Divadlo Husa na provázku, Divadlo Bolka Polívky, Univerzitní kino Scala, Moravské zemské muzeum, Riviéra…) nebo si jej vzít u nás před redakcí na Jakubském náměstí 3. Obsah časopisu je také online na tomto webu, na platformě ISSUE, našem FB nebo IG.

Obsah letního čísla

O čem to celé je? Jsme nejen tvůrci časopisů, ale především průzkumníci města, kteří rádi objevují to nejlepší z místní gastronomie. Naše poznatky a tipy jsme přelili do úvodní rubriky s názvem Gastrorestart, reflektující, co se po koronavirové krizi v Brně změnilo. Čekají vás šťavnatá doporučení na nové i osvědčené podniky, krátké rozhovory, ale také recepty našich přátel a spolupracovníků.

Foto: David Tieku

Na pivo! … chodíme rádi. Fotit jsme byli na náměstí Svobody, protože se tam nachází jeden z 64 jihomoravských pivovarů a minipivovarů – jejichž přehlednou mapu vám naservírujeme právě v letním FOOD DRINK BRNO! Spolu s mnoha zajímavostmi o Jihomoravském kraji jako pivní velmoci a produktech místních pivovarníků.

Za lokálními produkty jsme se vypravili na brněnskou Farmu Ráječek, v rubrice Made in Brno však přinášíme doporučení na mnoho místních pěstitelů i výrobců. Brněnský gin? Brněnská čokoláda? Brněnská kombucha? Jak je libo. Brněnská metropole je nabitá superlokálními potravinami.

Přemýšlíte, jakým koktejlem si zpříjemnit horký den? My taky přemýšleli. Za odpovědí jsme se vydali do Element Bar & Restaurant, kde nám místní majitel a barman Jan Liška namíchal ty nejlepší spritzy z jejich nabídky. Den to byl velmi plodný, jak se můžete přesvědčit na přiložených fotkách i v letním čísle FOOD DRINK BRNO.

Nesmíme samozřejmě zapomínat ani na víno. Prozkoumali jsme Pálavu, navštívili například skvělé Vinařství Sonberk spojující výborná vína a kulturní akce. Spolu s naší spolupracovnicí a vinným odborníkem Arielle DeSoucey jsme pro vás následně dali dohromady výběr toho nejlepšího, co Pálava nabízí.

O pomoc s historickým okénkem jsme požádali Karla Altmana, autora oblíbené knihy Krčemné Brno. V letním FOOD DRINK BRNO si tak můžete přečíst historii domu na České 29, který byl odnepaměti pivnicí. Nyní tam naleznete fast food, i tak si tam ale točené pivo stále dáte!

Nezapomněli jsme se kvůli lockdownu chovat u stolu? Doufáme, že ne, malé procvičení etikety stolování ale neuškodí. Na kapitole jí věnované s námi spolupracoval lektor etikety Daniel Šmíd, jehož kurz etikety u stolu jsme s chutí navštívili.

Foto: Daniel Šmíd

Na příští vydání FOOD DRINK BRNO se můžete těšit již v říjnu tohoto roku, prozradit zatím můžeme pouze to, že po pivním létě přijde podzim ve znamení vína! Pokud jste v letním čísle nenašli svůj oblíbený podnik nebo pro nás máte jiný tip, napište nám a staňte se spolutvůrci největšího gastronomického průvodce ve městě.

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.