Autentické léto © TIC BRNO

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Pokud máte rádi procházky městem a objevování nových úhlů pohledu, doporučujeme autentické prohlídky. Jejich témata jsou často překvapivá, a pokud si myslíte, že Brno znáte dokonale, možná se během nich přesvědčíte o opaku. Nabídka myslí i na dětské návštěvníky a připraveny jsou též finančně zvýhodněné okruhy pro seniory zohledňující fyzickou náročnost trasy. Městem vás TIC BRNO proveze také pohodlným turistickým minibusem, od funkcionalismu až po sport. Součástí vyhlídkových tras minibusu je i jedna industriální, která je v rámci projektu Brno INdustrial doplněna také několika pěšími procházkami. Dalším oblíbeným prázdninovým projektem je Brno a jeho chrámy, který zpřístupňuje liturgická místa. Letos od nejstaršího brněnského kostela po ten nejnovější. Zkrátka i v létě je v Brně na co se těšit a co žít.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.