Zleva Zuzana Janečková a Ivana Hrončeková, 2021, foto: Eva Rybářová, archiv TIC Brno

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých. 

Zuzana Janečková tu dokázala bez velkých oficialit a programových strategií vytvořit kulturní centrum a komunitní prostor. Nechává tu silný otisk ve tvaru srdce. Zuzana směřuje do Liptovské galerie budovat rezidenční centrum ve Važci. I když je tato slovenská vesnice od Radnické vzdálená nějakých 6 hodin jízdy, vazba a spolupráce na vybraných výstavních projektech nekončí. Takže se s ní v galerii budeme příležitostně vídat i nadále. 

Na její místo nastupuje Ivana Hrončeková, kurátorka a umělkyně, která sem přichází z progresivní Galerie města Blanska. S Ivanou nás pojí osvědčená spolupráce na mnoha výstavách i dramaturgii výstavního plánu. Máme jistotu, že programová kontinuita zůstane zachována, ale navrch ji v osobnosti Ivany rozšíříme o další přístupy k umění a jeho zprostředkování.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.