Foto: Brno Expat Centre

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

V Brně žije aktuálně okolo 36 tisíc cizinců a mezi ně patří i rodiny s dětmi – některé se zde již narodily, chodí zde do školy a Brno je tím pádem „jejich“ městem, i když jejich rodiny pochází ze všech koutů světa. Proto se v Brno Expat Centru  rozhodli představit brněnské legendy těmto dětem a jejich rodinám, a to v jejich mateřštině. Dají jim takto příležitost užít si město prostřednictvím známých i méně známých pověstí při čtení, kreslení a poznávání, a tím si k němu vybudovat osobní vztah.

„Jsem moc ráda, že se podařilo do celého procesu zapojit místní expaty od začátku až do konce. Příběhy převyprávěl Američan Bruno, zkušený blogger a autor povídek. Požádali jsme zahraniční maminky, aby příběhy přeložily, ilustrace vytvořil zdejší portugalský nadšenec pro urban sketching Miguel, speciální pátrací hru po městě vytvořili Belgičan Tim a Brňanka Lucie a vtipné grafické logo vytvořila Slovenka Tea. Výsledkem je nádherná publikace kombinující příběhy, omalovánky a pátrací hru s kvízovými otázkami, po jejichž vyřešení čekají úspěšné řešitele speciální ceny,“ popisuje autorka celého konceptu Katka Báňová.

Brno Legends
Brno Expat Centre
www.brnoexpatcentre.eu

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.