Foto: Brno Expat Centre

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

V Brně žije aktuálně okolo 36 tisíc cizinců a mezi ně patří i rodiny s dětmi – některé se zde již narodily, chodí zde do školy a Brno je tím pádem „jejich“ městem, i když jejich rodiny pochází ze všech koutů světa. Proto se v Brno Expat Centru  rozhodli představit brněnské legendy těmto dětem a jejich rodinám, a to v jejich mateřštině. Dají jim takto příležitost užít si město prostřednictvím známých i méně známých pověstí při čtení, kreslení a poznávání, a tím si k němu vybudovat osobní vztah.

„Jsem moc ráda, že se podařilo do celého procesu zapojit místní expaty od začátku až do konce. Příběhy převyprávěl Američan Bruno, zkušený blogger a autor povídek. Požádali jsme zahraniční maminky, aby příběhy přeložily, ilustrace vytvořil zdejší portugalský nadšenec pro urban sketching Miguel, speciální pátrací hru po městě vytvořili Belgičan Tim a Brňanka Lucie a vtipné grafické logo vytvořila Slovenka Tea. Výsledkem je nádherná publikace kombinující příběhy, omalovánky a pátrací hru s kvízovými otázkami, po jejichž vyřešení čekají úspěšné řešitele speciální ceny,“ popisuje autorka celého konceptu Katka Báňová.

Brno Legends
Brno Expat Centre
www.brnoexpatcentre.eu

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.