Užijte si prázdniny plné interakce se zvířaty i zajímavého doprovodného programu. Foto: Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Bohatý program

„Návštěvníci si mohou celé léto vybrat z nabídky zážitků v podobě afrických prohlídek s průvodcem, prohlídek z elektrovozíku a kávových nebo ovocných workshopů spojených s ochutnávkou afrických produktů. Věřím, že velkým lákadlem budou také večerní procházky po Mniší hoře a prázdninové letní kino,“ řekl Martin Hovorka, ředitel Zoo Brno. Právě na letní kino spojené s večerními komentovanými procházkami se můžete těšit každou sobotu, čekají vás filmy jako Šarlatán (2020), Matky (2021) nebo Gump (2021). Během července navíc zoo otevře šimpanzí lanovou dráhu pro děti a představí nové zázemí žiraf. „Nově jsme navázali partnerství s neziskovou organizací Bwindi Orphans a díky tomu mohou návštěvníci navštívit autenticky vybavenou africkou třídu v naší Africké vesnici. Ta už nyní slouží jednak pro představení projektu pomoci africkým sirotkům a zároveň jako zázemí pro některé letní aktivity,“ doplnila Monika Brindzáková, tisková mluvčí Zoo Brno. 

Užijte si prázdniny plné interakce se zvířaty i zajímavého doprovodného programu. Foto: Zoo Brno

Šifrovací hra

V průběhu července pro vás bude připravena speciální šifrovací hra, tentokrát zaměřená zejména na africké druhy zvířat. Rodiny s dětmi si mohou v areálu zoo celé dva měsíce vyzkoušet virtuální soutěžní stezku s africkou tematikou, která je umístěna v interaktivních dotykových obrazovkách. A připravena je také klasická soutěžní stezka, tentokrát s detektivním příběhem ztracené vědkyně. Každou středu se pak můžete zapojit do tzv. enrichmentového workshopu – zkuste si práci ošetřovatele a podílejte se na zlepšování životních podmínek zvířat. Pod vedením zkušeného zaměstnance zoo pro ně vyrobíte herní prvky. Během praktické části se seznámíte s péčí o exotická zvířata, s hodnoticím systémem welfare, se strategií chovu zvířat v zoo a na závěr uvidíte, jak zvířata dostanou vámi vyrobený prvek a jakou z něj budou mít radost. Zoo chystá i šimpanzí lanovou dráhu pro děti, lávky v korunách stromů a představí nové zázemí žiraf.

Africké léto
Zoo Brno
www.zoobrno.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.