Užijte si prázdniny plné interakce se zvířaty i zajímavého doprovodného programu. Foto: Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Bohatý program

„Návštěvníci si mohou celé léto vybrat z nabídky zážitků v podobě afrických prohlídek s průvodcem, prohlídek z elektrovozíku a kávových nebo ovocných workshopů spojených s ochutnávkou afrických produktů. Věřím, že velkým lákadlem budou také večerní procházky po Mniší hoře a prázdninové letní kino,“ řekl Martin Hovorka, ředitel Zoo Brno. Právě na letní kino spojené s večerními komentovanými procházkami se můžete těšit každou sobotu, čekají vás filmy jako Šarlatán (2020), Matky (2021) nebo Gump (2021). Během července navíc zoo otevře šimpanzí lanovou dráhu pro děti a představí nové zázemí žiraf. „Nově jsme navázali partnerství s neziskovou organizací Bwindi Orphans a díky tomu mohou návštěvníci navštívit autenticky vybavenou africkou třídu v naší Africké vesnici. Ta už nyní slouží jednak pro představení projektu pomoci africkým sirotkům a zároveň jako zázemí pro některé letní aktivity,“ doplnila Monika Brindzáková, tisková mluvčí Zoo Brno. 

Užijte si prázdniny plné interakce se zvířaty i zajímavého doprovodného programu. Foto: Zoo Brno

Šifrovací hra

V průběhu července pro vás bude připravena speciální šifrovací hra, tentokrát zaměřená zejména na africké druhy zvířat. Rodiny s dětmi si mohou v areálu zoo celé dva měsíce vyzkoušet virtuální soutěžní stezku s africkou tematikou, která je umístěna v interaktivních dotykových obrazovkách. A připravena je také klasická soutěžní stezka, tentokrát s detektivním příběhem ztracené vědkyně. Každou středu se pak můžete zapojit do tzv. enrichmentového workshopu – zkuste si práci ošetřovatele a podílejte se na zlepšování životních podmínek zvířat. Pod vedením zkušeného zaměstnance zoo pro ně vyrobíte herní prvky. Během praktické části se seznámíte s péčí o exotická zvířata, s hodnoticím systémem welfare, se strategií chovu zvířat v zoo a na závěr uvidíte, jak zvířata dostanou vámi vyrobený prvek a jakou z něj budou mít radost. Zoo chystá i šimpanzí lanovou dráhu pro děti, lávky v korunách stromů a představí nové zázemí žiraf.

Africké léto
Zoo Brno
www.zoobrno.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.