Nepřehlédněte na webu Kultury Brno interaktivní mapu Kam za kulturou. Foto: Michal Růžička TIC Brno

Brno se snaží dělat úřad přehlednější a přístupnější lidem, a proto všechny aktivity Odboru kultury Magistrátu města Brna sloučilo pod projekt Kultura Brno. Vše o jeho aktivitách a projektech nyní najdete na novém webu kultura.brno.cz. Zjistěte, co dělá Brno pro kulturu!

Aktivity brněnského Odboru kultury MMB se začaly rozrůstat do nečekaných rozměrů, vznikají nové projekty a iniciativy a pro běžného občana mohlo být nepřehledné, co všechno je pod hlavičkou magistrátu. Proto je tu nový web Kultura Brno, který ve všem udělá jasno.

Kulturní parlament, Sochařské Brno a Plug & Play

Vše začalo vznikem brněnské kulturní strategie v roce 2018, díky které začal Odbor kultury MMB pořádat Brněnský kulturní parlament. Platforma propojuje potřeby brněnských kulturních a kreativních odvětví s úředníky, městskými částmi a politiky. Přináší aktuality z kulturního dění, pořádá diskuze a společně se plánuje kulturní politika města.

Odbor kultury MMB také průběžně koordinuje projekty v oblasti výtvarného umění nebo hudby. Web Sochařské Brno sdružuje informace o umění ve veřejném prostoru města Brna, pečuje o drobnou architekturu a informuje o sochařských soutěžích a projektech. V oblasti hudby město řídí projekt OnStage přinášející do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity. Prostřednictvím hudby zapojuje děti ze sociálně ohrožených skupin a napomáhá tak sociální soudržnosti. Z iniciativy radního pro kulturu Marka Fišera vznikl projekt Plug & Play, který usnadňuje pořádání kulturně-komunitních akcí na nejlepších veřejných místech v Brně. Provádí vás podmínkami i základní administrativou, díky projektu se můžete pustit do organizování snadno a on-line.

Interaktivní mapa

Nepřehlédněte na webu Kultury Brno interaktivní mapu Kam za kulturou, kterou odbor vytvořil pro orientaci v kulturně-kreativní oblasti města Brna a v aktuální nabídce probíhajících akcí. Mapa obsahuje několik tematických vrstev, které lze filtrovat a skládat na sebe. Mezi kulturními body v mapě si můžete zvolit trasu a mapu si následně vytisknout, uložit či sdílet. Do mapy jsou zaneseny objekty ze široké škály kulturních a kreativních odvětví, zřizované i nezřizované městem. Zároveň si můžete zobrazit sochy a objekty drobné architektury projektu Sochařské Brno či zkontrolovat bezbariérovost jednotlivých aktivit.

Město se snaží o co nejširší záběr aktivit pro co nejširší spektrum lidí a zároveň v souladu s kulturní strategií. Cílem je předávat informace přehledně, transparentně a rychle. Podívejte se na nový web a vyberte si, co vás zajímá. 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.