Nepřehlédněte na webu Kultury Brno interaktivní mapu Kam za kulturou. Foto: Michal Růžička TIC Brno

Brno se snaží dělat úřad přehlednější a přístupnější lidem, a proto všechny aktivity Odboru kultury Magistrátu města Brna sloučilo pod projekt Kultura Brno. Vše o jeho aktivitách a projektech nyní najdete na novém webu kultura.brno.cz. Zjistěte, co dělá Brno pro kulturu!

Aktivity brněnského Odboru kultury MMB se začaly rozrůstat do nečekaných rozměrů, vznikají nové projekty a iniciativy a pro běžného občana mohlo být nepřehledné, co všechno je pod hlavičkou magistrátu. Proto je tu nový web Kultura Brno, který ve všem udělá jasno.

Kulturní parlament, Sochařské Brno a Plug & Play

Vše začalo vznikem brněnské kulturní strategie v roce 2018, díky které začal Odbor kultury MMB pořádat Brněnský kulturní parlament. Platforma propojuje potřeby brněnských kulturních a kreativních odvětví s úředníky, městskými částmi a politiky. Přináší aktuality z kulturního dění, pořádá diskuze a společně se plánuje kulturní politika města.

Odbor kultury MMB také průběžně koordinuje projekty v oblasti výtvarného umění nebo hudby. Web Sochařské Brno sdružuje informace o umění ve veřejném prostoru města Brna, pečuje o drobnou architekturu a informuje o sochařských soutěžích a projektech. V oblasti hudby město řídí projekt OnStage přinášející do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity. Prostřednictvím hudby zapojuje děti ze sociálně ohrožených skupin a napomáhá tak sociální soudržnosti. Z iniciativy radního pro kulturu Marka Fišera vznikl projekt Plug & Play, který usnadňuje pořádání kulturně-komunitních akcí na nejlepších veřejných místech v Brně. Provádí vás podmínkami i základní administrativou, díky projektu se můžete pustit do organizování snadno a on-line.

Interaktivní mapa

Nepřehlédněte na webu Kultury Brno interaktivní mapu Kam za kulturou, kterou odbor vytvořil pro orientaci v kulturně-kreativní oblasti města Brna a v aktuální nabídce probíhajících akcí. Mapa obsahuje několik tematických vrstev, které lze filtrovat a skládat na sebe. Mezi kulturními body v mapě si můžete zvolit trasu a mapu si následně vytisknout, uložit či sdílet. Do mapy jsou zaneseny objekty ze široké škály kulturních a kreativních odvětví, zřizované i nezřizované městem. Zároveň si můžete zobrazit sochy a objekty drobné architektury projektu Sochařské Brno či zkontrolovat bezbariérovost jednotlivých aktivit.

Město se snaží o co nejširší záběr aktivit pro co nejširší spektrum lidí a zároveň v souladu s kulturní strategií. Cílem je předávat informace přehledně, transparentně a rychle. Podívejte se na nový web a vyberte si, co vás zajímá. 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mezipatra v Brně

Od 13. do 20. listopadu proběhne v Brně queer filmový festival Mezipatra, jehož letošním tématem je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Off programovou sekci sekci.

JazzFestBrno v listopadu

Pojďte na listopadové koncerty v rámci festivalu JazzFestBrno!

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.