Aktivní i relaxační prázdniny pro všechny věkové kategorie, sportovní vyžití a doprovodné akce, gastronomie, hudba, to vše je koupaliště Riviéra. Foto: STAREZ – SPORT

Co nového na koupališti Riviéra? Kromě modernizace prostor zde na Brňany od 7. července až do konce prázdnin čeká bohatý doprovodný program se zábavnými aktivitami zdarma, na své si přijdou děti i dospělí.   

Inovace areálu

Největší novinkou je rozšíření beachvolejbalového centra hned o dva kurty. Šestice volejbalových hřišť bude k dispozici nejen pro sportovní aktivity návštěvníků areálu, ale i pro zájemce o dlouhodobý pronájem či pro utkání profesionálních týmů. Během sezóny se na nich budou konat turnaje různých výkonnostních úrovní. Po letní sezóně, tedy od letošního listopadu do příštího dubna, budou kurty navíc zastřešeny nafukovací halou k celoročnímu využití. Inovace se dočkal i blízký Areál dopravní výchovy a vzdělávání, jehož součástí je nově také moderní volně přístupné workoutové hřiště. 

Tematické animační programy

Od 7. července se kromě vodních radovánek mohou návštěvníci těšit na pestrý, tematicky laděný doprovodný program. Ten se bude konat každý prázdninový týden, vždy od středy do neděle od 14 do 17 hodin. Pro děti budou připraveny kreativní dílničky, všechny věkové žánry od dětí až po seniory pak osloví např. lekce jógy a pilates. Animační aktivity na Riviéře symbolicky ukončí čtvrtý ročník oblíbené akce Rozloučení s prázdninami, která letos připadne na víkend 28. a 29. srpna.

Za kvalitní gastronomií i pro kelímek na památku

Občerstvení na koupališti Riviéra se od letošní sezóny ujmou Lidi z Baru a ve čtyřech bufetech rozmístěných po celém koupališti budou nabízet jídla a nápoje včetně speciální nabídky drinků. V bufetech zakoupíte nápoje už jen ve vratných plastových kelímcích, díky unikátnímu potisku si je ale řada návštěvníků odnáší domů jako suvenýr.

Koupaliště Riviéra Brno
Bauerova 7
STAREZ – SPORT
www.rivec.sportujemevbrne.cz
www.rozloucenisprazdninami.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.