Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Kdyby Brno bylo akord, který by bylo a proč?

Hmaj. Tón H pro svou rozporuplnost, protože tento je v západních systémech neuznán a neustále se o jeho existenci vedou spory, což mi přijde příznačné i ve vztahu k Brnu. A „maj“ mám spojený s jistou brněnskou undergroundovou kapelou ve které jsem hrál, kde mi jeden spoluhráč na můj dotaz, jaká tam hraje kila, přitakal, že tam všude hraje maj. A právě Hmaj. Povídám, že v ani jedné vteřině z toho, co hrajeme, není Hmaj! Ale on říká, že to tam prostě hraje a že je mu jedno, co tam je, nebo není! Možná bych ještě pro úplnost svůj akord vylepšil na Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H. Ví někdo, jak to zahrát?

Kde vás přes léto uvidíme/uslyšíme?

Mé aranže Zappových skladeb bude možné slyšet při vystoupení Zappa Witch orchestra 24. 7. v Lužánkách, dále se těším na natáčení již čtvrtého CD Plachý host – Poslední pokušení, a na kytaru mě uslyšíte převážně v představeních Městského divadla Brno, v létě především na Biskupském dvoře, např. v pohádce O statečném kováři, tu doporučuji!

Které počiny z brněnské hudební scény byste doporučil našim čtenářům k poslechu?

Choďte na MAČ (Měsíc autorského čtení), možnost, jak poznat nepoznané! Těším se na tamní čtení ze sbírky Petra Čichoně Borderline frau, jejíž součástí bude vinyl zhudebněných básní, na němž jsem spolupracoval. Dále doporučuji navštívit festival TrutnOFF BrnoON v již tradičním termínu 21. 8., letos navíc s nejedním milým překvapením. Do třetice 24. 7. v rámci PonavaFestu vystoupí skupina Zappa Witch orchestra, což bude jistě událost hodná pozornosti, a na závěr bych všechny pozval na 25. 9. do Unleaded Coffee na mezinárodní sraz fanklubu Franka Zappy, kde vystoupí několikero kapel a seskupení interpretující dílo tohoto výjimečného mistra.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.