Letní kino v areálu bývalého lihovaru nabízí nezaměnitelnou atmosféru. Foto: Mária Karľaková

V prostoru bývalého lihovaru vzniklo ještě před jeho demolicí letní kino ve spolupráci s ČRo Vltava, prostor pro divadlo a bar, které provozuje nedaleké centrum současného umění MeetFactory. K tradičnímu letnímu kinu, jež probíhá každou středu, se tak připojí i promítací pondělky s názvem Guilty Mondays.

V nich každý z týmu organizátorů představí film, který ovlivnil jeho nebo její život. V prostoru lihovaru, ve kterém se ještě v 50. letech vyráběl ocet, také najdete sochu Andrey Baštýřové s názvem Největší příšera, která vznikla v roce 2016 jako poslední a největší ze tří soch, které umělkyně vymodelovala na stáži v sochařském ateliéru Lukáše Rittsteina. Všechny tři měly stejnou předlohu a tou byla jedna z 33 příšer, které umělkyně předtím ušila. Občerstvení letního kina zajišťuje bar, jenž nabízí mimo jiné speciality inspirované lihovarskou minulostí. 

Letní kino v lihovaru
Areál zlíchovského lihovaru naproti MeetFactory
Ke Sklárně, Praha 5
www.meetfactory.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.