Industra Open STAGE nabídne činohru, pantomimu i pohádky pro děti. Foto: Industra

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem. 

Svou první letní divadelní scénu Industra Open STAGE organizátoři komentují: „Hrát budeme v zadní části budovy nové Industry na zbrusu novém jevišti a kolem něj. Večerní představení budou začínat ve 21 hodin, k dispozici bude pestrá skladba občerstvení.“ V průběhu července a srpna zde bude k vidění činohra, pantomima, tanec, pohybové divadlo, pohádky pro děti i site-specific projekty. Každý týden se v Nové Zbrojovce odehrají ideálně 3 až 4 představení. Po prázdninovém open-air divadle potom v září Industra STAGE představí novou halu určenou pro vnitřní divadelní představení. Pro více informací ohledně programu, vstupenek a aktualit navštivte webové či facebookové stránky uvedené v patičce článku.

Industra Open STAGE
Nová Zbrojovka
Lazaretní 1, Brno
www.industra.space
www.fb.com/industrastage

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.