Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Co pro vás znamená léto v centru Brna?

Lehátka, restaurační zahrádky, molo v parku na Moravském náměstí, hudba v ulicích a letos i na zahrádkách, spousta lidí, smích. To všechno vídám v centru cestou z radnice domů a rád se někde s přáteli zastavím a pobavím. Chci zajít na některé koncerty festivalu UPROSTŘED, podívat se na pár filmů v letním kině na nádvoří naší radnice. Chci si také zajít zaplavat na koupaliště na Kraví hoře a věřím, že potkám spoustu starých známých. Těším se. 

Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dáte přednost?

Na dovolenou vyrazím s rodinou na Vysočinu a snad alespoň na týden. Jsou tam lesy, louky, rybníky. Pokud si chci odpočinout, jedu tam. Kulturní Brno v létě slouží jako zábava pro všechny, kdo tráví léto ve městě, ať už kvůli pracovním povinnostem, nebo z jiných důvodů. Významná většina akcí v centru na ulicích je zdarma. 

Co Brno-střed chystá na druhý půlrok 2021?

Asi to bude znít v tuto dobu překvapivě, ale už nějakou chvíli pracujeme na přípravách vánočních slavností a adventních trhů v centru. Loňský rok nás donutil změnit koncept, ubrat stánků a nechat otevřené restaurační zahrádky i přes zimu. Nutno říct, že to nebylo špatné a chceme něco použít i letos. Ale nebudu více prozrazovat, nechte se překvapit.  

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.