V Havlíčkových sadech se potkávají všechny věkové kategorie: v dolní části parku je dětské hřiště, pro seniory je tu k dispozici místo s cvičebními prvky. Foto: Prague City Tourism

Praha není pouze historické centrum, Karlův most a Pražský hrad. Jednotlivé pražské čtvrti nabízí skvělá místa jak pro rodiny s dětmi, tak pro lidi, které zajímá umění, historie, ale třeba i dobré jídlo a pití.

Všem známé pražské památky není třeba představovat – Karlův most, Pražský hrad nebo třeba Národní muzeum, ale pražská zákoutí, kde lze strávit příjemný den, v mnoha průvodcích nenajdete. Karlínské kasárny nabízí vyžití opravdu pro celou rodinu. Je tu kavárna, kde mají skvělé zákusky a něco malého k jídlu, dětské hřiště s velkým pískovištěm a ohniště pro večerní táboráky. I sportovci si zde přijdou na své a mohou si zde zahrát například plážový volejbal. Lze zde strávit prakticky celý den a večer ho zakončit například dobrým filmem v letním kině. Navíc se Karlínské kasárny nachází kousek od centra a autobusového nádraží Florenc. Park Havlíčkovy sady ležící na Vinohradech je inspirovaný italskou renesancí s fontánou a vodní kaskádou, jezírkem, pavilony, sochami a okouzlující umělou jeskyní a nabízí kromě unikátních výhledů na Prahu i posezení v půvabné vinárně Altán Grébovka uprostřed rozsáhlých vinic či v zahradní kavárně Pavilon Grébovka s unikátní replikou původní historické kuželkové dráhy ze 70. let 19. století. Pokud chce návštěvník Prahy zažít neopakovatelný kulturní zážitek, tak jsou divadelní představení festivalu Letní Letná to pravé. Jedná se o mezinárodní festival divadla, nového cirkusu, ale i hudby. Po ročním útlumu kultury to je určitě skvělá volba, kam v metropoli vyrazit.

KAM v Praze

Restaurace Kuchyň
Česká restaurace na hradě
www.kuchyn.ambi.cz

Bockem
Jídlo bez kompromisů
www.bockem.cz

Sia restaurant
Asie autenticky
www.siarestaurant.cz

Café Louvre
Velkokavárna s bohatou historií
www.cafelouvre.cz

Lucerna Music Bar Open Air 2021
Hudba v Ledárnách Braník
www.openair.musicbar.cz

Letní kino Zeď
Filmy na Smíchově
www.meetfactory.cz

Toyen: Snící rebelka
Výstava v Národní galerii
www.ngprague.cz

Galerie Rudolfinum
Současné zahraniční i české umění
www.galerierudolfinum.cz

Manifesto Market 
Spojení gastronomie a kultury
www.manifestomarket.com

Vrtbovská zahrada
Barokní zahrada u Petřína
www.vrtbovska.cz

Klára Malá

tisková mluvčí, Prague City Tourism

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.