V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

V čem je brněnské divadlo specifické?

Je to naší kontinuální tvorbou, budováním souborů, které se vzájemně prostupují, doplňují. Také našimi dobrými kontakty se zahraničím, kde nejenom že získáváme práva ke kvalitním titulům, ale máme možnost jistého „světového“ srovnání či inspirace. S výše uvedeným souvisí také budování dlouhodobých dobrých lidských vztahů mezi umělci a dalšími profesemi. Řekl bych, že jsme divadlem určité umělecké harmonie.

Kde vás přes léto uvidíme?

Městské divadlo Brno hraje jako každoročně na Biskupském dvoře a následně otevírá své divadelní budovy již v polovině srpna. Mě osobně můžete vidět v rámci koncertního turné ve Slovinsku během července, v srpnu pak jako Antonia na naší Činoherní scéně.

Co vám v poslední době udělalo největší radost?

Kromě mých dětí, mých blízkých, mých psů atp. především stále se zlepšující epidemiologická situace – snad nám to vydrží!

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.