Zápisník PAPERBACK, váš kamarád na cesty. Foto: LEUCHTTURM1917

Objevování, myšlenky, inspirace, nová místa, přátelství, dopisy, poznámky… Zachyťte své prožitky na stránky zbrusu nového formátu zápisníků německé značky LEUCHTTURM1917, která mimo jiné nabízí celkem 6 velikostí zápisníků se 4 druhy lineatury v 17 barvách.

Nová řada zápisníků s názvem PAPERBACK byla vytvořena na míru pro průzkumníky a milovníky cestování. Ani velký, ani malý. Ideální velikost, která se pohodlně vejde do kabelky, tašky, batohu či příručního zavazadla, nabízí spoustu místa pro vaše poznámky. Lehký jako pírko. Díky ohebným deskám je zápisník vysoce praktický. Můžete jej tak nosit neustále s sebou. V nabídce je celkem 13 živých barev se 3 druhy lineatury – čistá, linkovaná a tečkovaná. Předplaťte si časopis KAM V BRNĚ a kromě toho, že jej budete číst jako první, k němu dostanete i zápisník PAPERBACK. Více informací na shop.pocketmedia.cz.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.