Letošní léto bude kreativní a plné zážitků! Foto: Moravská galerie v Brně

Zažijte tvůrčí a dobrodružné léto s Moravskou galerií, která pro děti a teenagery nabízí mnoho letních artcampů rozmanitých zaměření. Vyzkoušejte třeba DIY artcamp, kde se vydáte na přelom 19. a 20. století za Dušanem Jurkovičem, nebo třeba hudebně-výtvarný kurz Lidový rok pořádaný Moravskou galerií a Filharmonií Brno.

Letní artcampy probíhají formou příměstských táborů a odehrávají se v budovách Moravské galerie, ve výstavách a stálých expozicích nebo v Jurkovičově vile. Na artcampu Vyrob si sám se děti dozvědí, jak náročné je vyrobit si věci, které člověk používá každý den, na campu V hlavě medusy děti prožijí týden v přítomnosti mistrovského díla Hlava medusy, během hudebně-výtvarného campu s názvem Lidový rok stihnou prožít Vánoce, Velikonoce, dožínky i hody a na posledním kurzu Re:Design se dozvědí, jak si opravit batoh, boty, ale taky jak si ušít tašku.

Prázdninové ARTCAMPY v Moravské galerii 2021
Moravská galerie v Brně
www.moravska-galerie.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.