Letošní léto bude kreativní a plné zážitků! Foto: Moravská galerie v Brně

Zažijte tvůrčí a dobrodružné léto s Moravskou galerií, která pro děti a teenagery nabízí mnoho letních artcampů rozmanitých zaměření. Vyzkoušejte třeba DIY artcamp, kde se vydáte na přelom 19. a 20. století za Dušanem Jurkovičem, nebo třeba hudebně-výtvarný kurz Lidový rok pořádaný Moravskou galerií a Filharmonií Brno.

Letní artcampy probíhají formou příměstských táborů a odehrávají se v budovách Moravské galerie, ve výstavách a stálých expozicích nebo v Jurkovičově vile. Na artcampu Vyrob si sám se děti dozvědí, jak náročné je vyrobit si věci, které člověk používá každý den, na campu V hlavě medusy děti prožijí týden v přítomnosti mistrovského díla Hlava medusy, během hudebně-výtvarného campu s názvem Lidový rok stihnou prožít Vánoce, Velikonoce, dožínky i hody a na posledním kurzu Re:Design se dozvědí, jak si opravit batoh, boty, ale taky jak si ušít tašku.

Prázdninové ARTCAMPY v Moravské galerii 2021
Moravská galerie v Brně
www.moravska-galerie.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.