Až do 8. srpna máte možnost vidět výstavu Compassion Fatigue Is Over v pražské Galerii Rudolfinum. Foto: Galerie Rudolfinum

Compassion Fatigue Is Over představuje další krok v dlouhodobé dramaturgii galerie, nazvané Rudolfinum_Time-Based. Série narativních videí a filmů, po boku architektonických intervencí, směřuje svoji pozornost k množině klíčových témat naší současnosti. 

Série se věnuje se otázkám rasové nesnášenlivosti, pracovního vykořisťování, přehodnocení historických narativů, sexuality, genderu, padlých i znovu nalezených utopií nebo abstraktního myšlení coby nutné podmínky pro jakoukoli racionální soudnost. „Znovuotevření galerií je pro všechny vynikající zpráva. Do Galerie Rudolfinum zveme návštěvníky od úterý 18. května. Máme velkou radost, že nepřijdou o zážitek z výstavy Compassion Fatigue Is Over. Aby měli dostatek času ji zhlédnout, podařilo se nám vyjednat její prodloužení tak, abychom výstavu mohli veřejnosti nabídnout nejméně dva měsíce ode dne, kdy jsme galerii opět otevřeli – potrvá tedy do neděle 8. srpna. Samozřejmostí je volný vstup. Výstavu Compassion Fatigue Is Over, virtuálně otevřenou od 21. ledna, se díky pandemii za celou dobu jejího oficiálního trvání, do 18. dubna 2021, nepodařilo zpřístupnit veřejnosti. Jedinou cestou byl online program na sociálních sítích, který poběží i nadále, jen v obměněné podobě,” uvádí ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma, který jako kurátor výstavu připravil společně s Jenem Kratochvilem.

do 8/8
Compassion Fatigue Is Over
Galerie Rudolfinum
Alšovo nábřeží 12, Praha
www.galerierudolfinum.cz

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.