Podcast Z.BESEDY najdete na všech hudebních platformách: Spotify, Google Podcasty nebo na YouTube. Foto: Znojemská Beseda

Rozhovory o kulturním dění ve Znojmě, o tom, jaké gastropodniky musíte navštívit, a zajímavé příběhy lidí ze Znojma. To všechno se dozvíte v podcastu pořadu Z.BESEDY. První dva díly jsou na světě a tematicky zamířily do umění. 

Prvním hostem je Jiří Ludvík, učitel, hudebník a prezident Hudebního festivalu Znojmo, kterému představa, že by žil jinde, dělá vyloženě špatně. Odtajnil svoji kariérní cestu, ale i silné téma hudebního festivalu, jenž na léto plánuje. Letos ve znamení pohrom a katastrof v hudbě.

Druhým hostem, který zavítal na Znojemskou Besedu, byla Andrea Krejčí, umělecká vedoucí Galerie a Prostoru. Poprvé v rozhovoru zveřejnila detaily o příběhu sochy Maxima Velčovského, která ve Znojmě za nedlouho vyroste. Artefakt v podobě do sebe zasazených telefonních budek bude sloužit jako znojemský orloj umístěný právě před galerií. Jak na to, aby zakonzervované historické centrum města přijalo dílo současného umění? To se dozvíte v podcastu Z.BESEDY.

Z.BESEDY
Znojemská Beseda
www.znojemskabeseda.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mimo Brno zve Jan Binder

Romantická krajina hradů, zámků, zřícenin a dalších přírodních a turistických lokalit vás přivítá v jihozápadní části Moravy, kde můžete strávit svůj volný čas odpočinkem a zregenerovat své síly.

Do Moravského krasu se šnekem Krasíkem

„Bylo jednou jedno království…“ Jistě to znáte, právě těmito slovy začíná celá řada pohádek, které vás přenesou do říše fantazie. V Moravském krasu se fantazie stává skutečností. Naše pohádkové království patří šnekovi Krasíkovi, jehož příběhy můžete prožít na vlastní kůži v tajemných prostorách podzemních jeskyní, na loukách plných květin a motýlů či ve stínu stromů zámeckých parků.

Nejen za pivem zve mimo Brno Tamara Mifková

Procházky Brnem pro mě byly zážitkem, který jsem milovala už od útlého dětství. Historické budovy nacházející se v centru plynuje přecházejí v klid malých i větších parků, které obklopují historické centrum. Vždy jsem se ale ráda vrátila do jižnějších částí rodné Moravy.

Moravský kras a okolí

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení chráněné krajinné oblasti a množství historických památek jako právě Moravský kras a okolí. Krajinu plnou bílých skal, hlubokých lesů a tajemných jeskyní zdobí sedmero zámků, v jejichž komnatách již nedočkavě vyhlížejí první letošní návštěvníky. Jen 30 kilometrů severně od Brna se můžete přenést do rozmanité historie tohoto neobyčejného regionu.

Znojmo čeká druhá jízda projektu #mastozadax

Znojemská Beseda stejně jako v loňském roce rozjíždí projekt Znojmo Zadax. Návštěvníci tak budou moci získat poukaz na volný vstup na jeden z turistických cílů města. Postup pro získání volňáska na znojemské atrakce je tak jednoduchý, že ho zvládnete i po svíčkové se šesti.