Podcast Z.BESEDY najdete na všech hudebních platformách: Spotify, Google Podcasty nebo na YouTube. Foto: Znojemská Beseda

Rozhovory o kulturním dění ve Znojmě, o tom, jaké gastropodniky musíte navštívit, a zajímavé příběhy lidí ze Znojma. To všechno se dozvíte v podcastu pořadu Z.BESEDY. První dva díly jsou na světě a tematicky zamířily do umění. 

Prvním hostem je Jiří Ludvík, učitel, hudebník a prezident Hudebního festivalu Znojmo, kterému představa, že by žil jinde, dělá vyloženě špatně. Odtajnil svoji kariérní cestu, ale i silné téma hudebního festivalu, jenž na léto plánuje. Letos ve znamení pohrom a katastrof v hudbě.

Druhým hostem, který zavítal na Znojemskou Besedu, byla Andrea Krejčí, umělecká vedoucí Galerie a Prostoru. Poprvé v rozhovoru zveřejnila detaily o příběhu sochy Maxima Velčovského, která ve Znojmě za nedlouho vyroste. Artefakt v podobě do sebe zasazených telefonních budek bude sloužit jako znojemský orloj umístěný právě před galerií. Jak na to, aby zakonzervované historické centrum města přijalo dílo současného umění? To se dozvíte v podcastu Z.BESEDY.

Z.BESEDY
Znojemská Beseda
www.znojemskabeseda.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.