Jak by představili Zázvorodku její tvůrci? Kde ji v Brně v létě rádi popíjejí? A kdyby bylo Brno míchaný drink, z čeho by se podle nich skládal?

Jak byste představili Zázvorodku?

Zázvorodka je neotřelý likér pro otrlé. Její kořeny můžeme najít v klubu ArtBar Druhý Pád, kde se pije snad víc než pivo. Dlouho ji tam také vyráběli, ale když už se to nedalo stíhat, spojili se s brněnskou Little Urban Distillery, která ji vyrábí nyní. Jak začala pandemie, neměli ji však kde prodávat, a tak založili e-shop, aby si ji mohl vychutnat každý. Skvělou chuť Zázvorodky tvoří kombinace zázvoru s citrusy a medem, správný poměr ingrediencí si ovšem střeží stejně bezpečně jako recept na Coca Colu.

Kde ji v Brně rádi přes léto popíjíte?

Přestože si dáváme zázvor spíš v zimě, když nás bolí v krku, Zázvorodka se hodí do každého ročního období. Obzvlášť její nová svěží grepová verze, kterou jsme si zatím vychutnávali jenom na balkoně nebo v Lužánkách, ale moc se těšíme, až si ji dáme někde na túře po Moravském krasu nebo u vody.

Kdyby Brno bylo míchaný drink, z čeho by se skládal?

Brněnský drink by byl jistě vespod tvořen vodou z Brněnské přehrady sbírané v parném srpnovém odpoledni smíchanou s deci našeho zlatavého moku z Mendláku, hroznovým džusem a lístky máty. A aby to mělo šmrnc, nastrouhali bychom tam trochu zázvoru.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.