Jak by představili Zázvorodku její tvůrci? Kde ji v Brně v létě rádi popíjejí? A kdyby bylo Brno míchaný drink, z čeho by se podle nich skládal?

Jak byste představili Zázvorodku?

Zázvorodka je neotřelý likér pro otrlé. Její kořeny můžeme najít v klubu ArtBar Druhý Pád, kde se pije snad víc než pivo. Dlouho ji tam také vyráběli, ale když už se to nedalo stíhat, spojili se s brněnskou Little Urban Distillery, která ji vyrábí nyní. Jak začala pandemie, neměli ji však kde prodávat, a tak založili e-shop, aby si ji mohl vychutnat každý. Skvělou chuť Zázvorodky tvoří kombinace zázvoru s citrusy a medem, správný poměr ingrediencí si ovšem střeží stejně bezpečně jako recept na Coca Colu.

Kde ji v Brně rádi přes léto popíjíte?

Přestože si dáváme zázvor spíš v zimě, když nás bolí v krku, Zázvorodka se hodí do každého ročního období. Obzvlášť její nová svěží grepová verze, kterou jsme si zatím vychutnávali jenom na balkoně nebo v Lužánkách, ale moc se těšíme, až si ji dáme někde na túře po Moravském krasu nebo u vody.

Kdyby Brno bylo míchaný drink, z čeho by se skládal?

Brněnský drink by byl jistě vespod tvořen vodou z Brněnské přehrady sbírané v parném srpnovém odpoledni smíchanou s deci našeho zlatavého moku z Mendláku, hroznovým džusem a lístky máty. A aby to mělo šmrnc, nastrouhali bychom tam trochu zázvoru.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Je hezký potkat se v pivem provoněným Brně, říká Tereza Marečková

Co znamená léto v Brně pro herečku Terezu Marečkovou? Preferuje raději žít v blázinci rušného města, nebo raději zešílet v divočině? A na čem aktuálně pracuje?

Jsem pohlcen prací v divadle, říká umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman

Na čem v současnosti pracuje umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman? V čem je opera Nabucco Giuseppe Verdiho a libretisty Temistocle Solera aktuální v dnešní době? A kde v Brně hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vždy mě potěší, když se kolegům povede představení, říká Jana Švandová

Je herečce Janě Švandové bližší divadlo nebo film? Kde mají diváci možnost ji v nejbližší době vidět? A kde hledá kulturu kromě své práce? Čtěte v krátkém rozhovoru.

V kultuře všechno souvisí se vším, říká Hana Svobodová

Co znamená pro Hanu Svobodovou léto v Brně? Na čem v současnosti pracuje a kde hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Prvotní tvorba trochu bolí, říká Pavel Čadek

Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo? Baví Pavla Čadka více tvořit nebo vystupovat před lidmi? A na čem nyní pracuje? Čtěte v krátkém rozhovoru.