Zbrusu nová informační stezka na břehu Svitavy © TIC BRNO Michal Růžička

Posvitavská výrobní zóna značí kus významné historie města Brna. V současné době zde dochází k přeměně průmyslových areálů i jednotlivých objektů. Než dojde k úplnému zániku této výrobní zóny, upozorní na ni přímo v místě dřívějšího průmyslového rozmachu nová stezka s 11 informačními panely, vybudovaná v rámci projektu Dáme na vás.  

Přímo v terénu si tak připomenete například První brněnskou strojírnu, jejíž historie sahá do roku 1814, a fenomén parního stroje. Taky dnešní strojírnu Šmeral Brno, která vznikla v roce 1861 jako slévárna šedé litiny Ignaze Storeka, a vynález Kaplanovy turbíny nebo ateliér art protis a Soxletovu přádelnu – na Cejlu 68 dodnes stojí rozsáhlý areál původní přádelny firmy H. F. & E. Soxhlet z let 1833–1835. Na dalších panelech vás čeká Kemka, jedna z největších brněnských přádelen založená roku 1881 pod názvem Kammgarnspinerei, firma Firma Gebrüder Samek vzniknuvší v roce 1868 a specializující se na výrobu cajků, oblekových látek a látek z česané příze po anglickém vzoru, informace o továrně na plyš a krymr Moritze Fuhrmanna, který byl původním majitelem dnešní vily Löw-Beer, nebo o areálu bývalé textilní továrny založené Adolfem Löwem v druhé polovině 19. století. Jedno zastavení se věnuje také fenoménu zániku textilní výroby v Brně, další zábrdovickému nádraží a hned dvě patří Zbrojovce. Areál dnešní Zbrojovky vznikl v roce 1918 přebudováním původně textilní továrny Berans’s Söhne, která se rozkládala na břehu řeky Svitavy od roku 1894, a pozornost zde je věnována taky Briessově sladovně.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Astrovíkend – dny tajemna a zdraví

Poradny, stánky, meditace, workshopy. Výklad z ruky i karet. Alternativní medicína.
MUDr. David Frej – Silný imunitní systém.

Brno má nový meeting point s dechberoucím výhledem

Designové prostředí luxusního dýmkařského Ignis Clubu v samém centru Brna je jako stvořené k pracovním schůzkám. Pokud tedy nechcete trávit čas v kanceláři a toužíte svůj pracovní čas nebo meetingy s klienty trošku oživit, Ignis vám k tomu dá vše, co potřebujete.

YOGA i-D přidává druhý sál

Studio YOGA i-D, které najdete v samém srdci Brna na ulici Poštovská v budově bývalé pošty, se chystá překročit hranice jógy a stát se prostorem dýchajícím pro pohyb v jeho rozličných podobách – od kardia až po balet. Buďte u toho!

Umělecké rezidence v INDUSTŘE žijí modernismem

V průběhu letošního roku se vybraní umělci z Česka a ze zahraničí snaží nabídnout veřejnosti nový pohled na modernistickou architekturu v projektu Modernismus pro budoucnost 360/365.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.