V prodejně si můžete také koupit stáčené pivo nebo cider s sebou do skleněných dvoulitrových growlerů, což je ideální volba na večerní posezení s přáteli doma, u grilu nebo třeba na chalupě. Foto: Beershop.cz

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete. 

Pestrý svět piva

Beershop.cz vznikl před pár lety s myšlenkou dostat kvalitní pivo z českých minipivovarů k pivařům do všech vzdálených koutů Česka. „Postupem času jsme ale zjistili, jak rozsáhlý je pivní obor a jak obrovská je naše touha (a žízeň) po objevování nových chutí. Procestovali jsme Evropu a zjistili, jak se pivo prodává v zemích, kde už craft beer funguje delší dobu. To byla naše inspirace pro otevření první prodejny,“ říká spolumajitel Roman Janský. K internetovému obchodu přibyl v roce 2018 kamenný obchod v Praze a letos i v Brně. Beershopu to umožňuje být v přímém kontaktu se zákazníky a o pivních novinkách s nimi diskutovat a inspirovat se jejich zkušenostmi. Chutí piva je totiž obrovské množství, každý si nakonec najde, co mu nejvíc chutná. S argumenty typu „já pivo nepiju“ se v prodejně rychle vypořádají. Stačí jen najít to správné pivo přesně pro vás. Můžete mít rádi hodně hořké nebo sladší, může se vám zalíbit citrusové, kyselé, hodně ovocné nebo také silné archivní. Už máte žízeň?

Chladicí box 

V prodejně Beershop vás upoutá jedna zásadní věc, která ji odlišuje od všech ostatních pivoték. Je to prostorná chladicí místnost, která umožňuje skladovat nepasterovaná piva ve správné teplotě, a díky tomu je zajištěna jejich perfektní kvalita i trvanlivost. Každé pivo dostane maximální možnou péči. Do „chlaďáku“ chodí zákazníci viditelně nejraději, tady jsou také umístěny největší poklady. 

Za pivem po světě 

Kromě minipivovarů si můžete odnést domů i tradičnější piva, například německé ležáky, belgická pšeničná piva nebo anglické portery. To je dobrá zpráva zejména pro pivní patrioty. 

Cestovat za pivem je naše vášeň. Hledáme nové talenty mezi sládky, navštěvujeme pivovary, diskutujeme, degustujeme a hledáme pro zákazníky to nejlepší. Obrovskou inspirací pro nás jsou pivní festivaly v Česku i v zahraničí. Kreativita nadšenců z tohoto oboru je osvěžující. Ale baví nás i tradiční pivní Bavorsko, kde můžete během jednoho dne obejít třeba 12 pivovarů v jednom městě,“ říká Roman Janský.  

Foto: Beershop.cz

Pivo je nejlepší dárek

Další chloubou Beershopu jsou dárkové a degustační sady. Má váš partner rád styl IPA? Vezměte si v prodejně dárkovou krabici a naskládejte mu do ní lahve IPA třeba z osmi pivovarů. A vám chutnají kyseláče? Naberte si švédské nebo francouzské sour ejly a postupně je doma degustujte. Tahle zábava nikdy neomrzí. Jakmile do obchodu v Brně jednou přijdete, určitě se brzy vrátíte. Když váš oblíbený pivovar uvaří něco nového, Beershop to určitě bude mít. V prodejně si můžete také koupit stáčené pivo nebo cider s sebou do skleněných dvoulitrových growlerů, což je ideální volba na večerní posezení s přáteli doma, u grilu nebo třeba na chalupě. Alternativou jsou litrové a dvoulitrové PET lahve. A pokud nemůžete do obchodu přijít osobně, nevadí. Beershop funguje především jako e-shop, takže stačí piva objednat na internetu a přiveze vám je dopravce až domů.

Beershop.cz
Minská 48, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.