Co znamená léto v Brně pro herečku Terezu Marečkovou? Preferuje raději žít v blázinci rušného města, nebo raději zešílet v divočině? A na čem aktuálně pracuje?

Co pro vás znamená léto v Brně? 

Pro mě to znamená asi vypečený ulice prazdnýho centra přes den, kde se to začne hemžit místníma kolem půl osmé večer, kdy už se dá to horko vydržet a začínají se tvořit obří hrozny zákazníků v ulicích kolem Jakubáku. Hrají tam sympatické a horší kapely, má to bezesporu svoje kouzlo. Jako ostatně Brno v jakoukoli roční dobu. Ale prázdniny v Brně mám ráda spíš nárazově. V lese je přece jen líp. A když pak člověk přijede na pár dní zpět, je hezký potkat se v prázdninově pivem provoněným Brně. 

Žít v blázinci rušného města, nebo raději zešílet v divočině? 

Zešílela bych jak ve městě, tak v divočině. Takže kombinování samoty a sociálního života mi připadá prozatím jako nejvhodnější způsob života. Někdy je teda docela těžké přepínat z jednoho modu na druhý, ale to je asi pochopitelně daň za to, že si tohle lítání mezi dvěma světy můžu dovolit.

Na čem teď pracujete / na co byste naše čtenáře ráda pozvala? 

Zkouším teď s Adélou Laštůvkovou Stodolovou představení Werich, které by se mělo začít hrát od poloviny června v Praze na Kampě, hrát by se mělo přes celé prázdniny. Tak snad vše proběhne tak, jak je plánované. Zvu srdečně! A pak bych vás samozřejmě chtěla pozvat na svoji domovskou brněnskou scénu Divadla Husa na provázku. Bohužel já sama ve vybraných kusech, které se budou hrát na Alžbětinské scéně, nevystupuju, ale můžu je vřele doporučit. V červnu by se mělo odehrát několik repríz představení Gádžové jdou do nebe, které se hrálo už minulé léto, premiéra nového kusu Setkání spiklenců, pohádky Abrafrk a další. V červenci se pak stane „Alžbětinka“ v našem divadle obývákem pro Měsíc autorského čtení a v srpnu bude hostit převážně koncerty.

Tereza Marečková

herečka

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zázvorodka je neotřelý likér pro otrlé, říkají její tvůrci

Jak by představili Zázvorodku její tvůrci? Kde ji v Brně v létě rádi popíjejí? A kdyby bylo Brno míchaný drink, z čeho by se podle nich skládal?

Jsem pohlcen prací v divadle, říká umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman

Na čem v současnosti pracuje umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman? V čem je opera Nabucco Giuseppe Verdiho a libretisty Temistocle Solera aktuální v dnešní době? A kde v Brně hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vždy mě potěší, když se kolegům povede představení, říká Jana Švandová

Je herečce Janě Švandové bližší divadlo nebo film? Kde mají diváci možnost ji v nejbližší době vidět? A kde hledá kulturu kromě své práce? Čtěte v krátkém rozhovoru.

V kultuře všechno souvisí se vším, říká Hana Svobodová

Co znamená pro Hanu Svobodovou léto v Brně? Na čem v současnosti pracuje a kde hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Prvotní tvorba trochu bolí, říká Pavel Čadek

Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo? Baví Pavla Čadka více tvořit nebo vystupovat před lidmi? A na čem nyní pracuje? Čtěte v krátkém rozhovoru.