Kostnice u sv. Jakuba © Michal Růžička

Chvíle, na kterou jsme všichni dlouho čekali, je tu! Po vlně zavírání začíná doba otvírání. Ale pozor! Chovejme se CITlivě, prosím. Buďme ohleduplní, dodržujme všechna bezpečnostní opatření. Ne kvůli pokutám, ale kvůli sobě. Abychom byli v bezpečí a aby se zase nemuselo začít zavírat. TIC BRNO zve na komentované procházky, vyhlídkové jízdy, do kina i galerie, otvírá podzemí i vyhlídkovou věž Staré radnice, zpřístupňuje brněnské chrámy, ve svých infocentrech opět nabízí informace, vstupenky i originální dárky. Ale vše probíhá s CITem…

AutenTICké prohlídky – pěší i běžecká

Autentické Brno – to je, oč tu běží! Poznávejte své město s průvodci a poslechněte si o něm, co jste doposud nevěděli nebo zapomněli. Červnové prohlídky se například zaměří na mizející Brno, Starou radnici, brněnské aristokraty a sokoly, chybět nebude architektura brněnských vilových čtvrtí, ani prohlídky pro děti. A pozor – jedna prohlídka se dokonce poběží!

Brno a jeho fantasTICké chrámy

Oblíbený projekt otvírající brněnské chrámy začíná tradičně 15. června a trvá do 15. září. Otevře pro vás vybrané kostely nejen v centru Brna; například nejnovější brněnský kostel blahoslavené Marie Restituty na Lesné a v protikladu nejstarší funkční kostel v Brně – sv. Jiljí v Komárově. K tomu tradičně nabídne desítku doprovodných komentovaných prohlídek a přednášek. 

MysTICké podzemí nově s krytem

Otevírá se také brněnské podzemí. Zváni jste opět do Mincmistrovského sklepa nebo do Kostnice u sv. Jakuba, ale pozor – je tady jedna novinka! Veřejnosti se otevře i kryt Denis pod Petrovem, díky jehož prohlídce se dostanete o 66 let zpět a nahlédnete do míst, která byla ve skalách pod katedrálou vybudována pro úkryt v případě útoku či jiného ohrožení.

RomanTICká vyhlídková věž

Že už se vám stýskalo po jednom z nejkrásnějších pohledů na Brno, který nabízí ochoz vyhlídkové věže Staré radnice? Nejste sami. Mít Brno jako na dlani, vidět z netradiční perspektivy věže brněnských kostelů, mít na dosah Petrov i Špilberk a dohlédnout až na okraj města v případě hezkého počasí… To vše nabízí 360stupňový výhled z romantické věže v srdci Brna.

To fakTICky není všechno!

Tím však nabídka TIC BRNO nekončí. Na dalších místech tohoto magazínu najdete pozvání k poslouchání Brna, k jeho prohlídce pohledem rozšířené reality, k projížďce minibusem, k industriálním prohlídkám, ke sledování filmů v Kině Art, na výstavu do Galerie TIC, ale taky na jednu oslavu 100 let. 

SympaTICká infocentra!

Abyste se ve všech těch novinkách a nově otevíraných příležitostech dobře zorientovali, doporučujeme navštívit infocentra TIC BRNO, kde vám vyškolený personál s CITem poradí, kam se vypravit, prodá vstupenky na akce nebo ukáže, co si můžete z infocentra odnést jako originální dárek. Čekají tu na vás také desítky tištěných průvodců do kapsy, které TIC BRNO nabízí zdarma.

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.