Kostnice u sv. Jakuba © Michal Růžička

Chvíle, na kterou jsme všichni dlouho čekali, je tu! Po vlně zavírání začíná doba otvírání. Ale pozor! Chovejme se CITlivě, prosím. Buďme ohleduplní, dodržujme všechna bezpečnostní opatření. Ne kvůli pokutám, ale kvůli sobě. Abychom byli v bezpečí a aby se zase nemuselo začít zavírat. TIC BRNO zve na komentované procházky, vyhlídkové jízdy, do kina i galerie, otvírá podzemí i vyhlídkovou věž Staré radnice, zpřístupňuje brněnské chrámy, ve svých infocentrech opět nabízí informace, vstupenky i originální dárky. Ale vše probíhá s CITem…

AutenTICké prohlídky – pěší i běžecká

Autentické Brno – to je, oč tu běží! Poznávejte své město s průvodci a poslechněte si o něm, co jste doposud nevěděli nebo zapomněli. Červnové prohlídky se například zaměří na mizející Brno, Starou radnici, brněnské aristokraty a sokoly, chybět nebude architektura brněnských vilových čtvrtí, ani prohlídky pro děti. A pozor – jedna prohlídka se dokonce poběží!

Brno a jeho fantasTICké chrámy

Oblíbený projekt otvírající brněnské chrámy začíná tradičně 15. června a trvá do 15. září. Otevře pro vás vybrané kostely nejen v centru Brna; například nejnovější brněnský kostel blahoslavené Marie Restituty na Lesné a v protikladu nejstarší funkční kostel v Brně – sv. Jiljí v Komárově. K tomu tradičně nabídne desítku doprovodných komentovaných prohlídek a přednášek. 

MysTICké podzemí nově s krytem

Otevírá se také brněnské podzemí. Zváni jste opět do Mincmistrovského sklepa nebo do Kostnice u sv. Jakuba, ale pozor – je tady jedna novinka! Veřejnosti se otevře i kryt Denis pod Petrovem, díky jehož prohlídce se dostanete o 66 let zpět a nahlédnete do míst, která byla ve skalách pod katedrálou vybudována pro úkryt v případě útoku či jiného ohrožení.

RomanTICká vyhlídková věž

Že už se vám stýskalo po jednom z nejkrásnějších pohledů na Brno, který nabízí ochoz vyhlídkové věže Staré radnice? Nejste sami. Mít Brno jako na dlani, vidět z netradiční perspektivy věže brněnských kostelů, mít na dosah Petrov i Špilberk a dohlédnout až na okraj města v případě hezkého počasí… To vše nabízí 360stupňový výhled z romantické věže v srdci Brna.

To fakTICky není všechno!

Tím však nabídka TIC BRNO nekončí. Na dalších místech tohoto magazínu najdete pozvání k poslouchání Brna, k jeho prohlídce pohledem rozšířené reality, k projížďce minibusem, k industriálním prohlídkám, ke sledování filmů v Kině Art, na výstavu do Galerie TIC, ale taky na jednu oslavu 100 let. 

SympaTICká infocentra!

Abyste se ve všech těch novinkách a nově otevíraných příležitostech dobře zorientovali, doporučujeme navštívit infocentra TIC BRNO, kde vám vyškolený personál s CITem poradí, kam se vypravit, prodá vstupenky na akce nebo ukáže, co si můžete z infocentra odnést jako originální dárek. Čekají tu na vás také desítky tištěných průvodců do kapsy, které TIC BRNO nabízí zdarma.

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost.

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrajte Brno

Dalším z projektů, se kterým TIC BRNO vplouvá do pokoronavirového rozvolňování, je nová aplikace Play Brno. Pojďte si s ní Brno užít jinak. Zahrát si ho!

Nová INdustriální stezka

Posvitavská výrobní zóna značí kus významné historie města Brna. V současné době zde dochází k přeměně průmyslových areálů i jednotlivých objektů. Než dojde k úplnému zániku této výrobní zóny, upozorní na ni přímo v místě dřívějšího průmyslového rozmachu nová stezka s 11 informačními panely, vybudovaná v rámci projektu Dáme na vás.

Poslouchejte Brno

Brno není jenom vila a hrad. Prozkoumat ho do hloubky, nasát jeho atmosféru a objevit nečekané vám pomohou místní v rámci projektu Brno audioguide. Poslouchejte Brno s námi!

Oslavujte Broma

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?

Plug and Play aneb živé akce ve veřejném prostoru, snadno a rychle

Kulturní akce ve veřejném prostoru přináší zážitky, na které se nezapomíná, a proto chce město jejich přípravu ulehčit. Ať už jde o živá vystoupení, sousedské slavnosti, oslavy narozenin nebo studentské večírky. Projekt Plug and Play vybírá ty nejvhodnější lokace ve městě, shrnuje technické a právní podmínky pro pořádání akcí a nabízí zjednodušenou administrativu povolování.