Jižní Morava je kraj pivních zážitků, momentka z festivalu VESUF. Foto: VESUF

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivní kraj, pivní mrav

Pálavské kopce, krásná krajina kam jen oko dohlédne a vše protkáno… vinicemi? Samozřejmě, také však pivovary. Nejen na jih, ale na všechny strany od Brna se často dá od jednoho k druhému podniknout krásný pěší či cyklistický výlet (ten však nedoporučujeme kombinovat s konzumací před další jízdou!). Příkladem je Tišnovská pivní stezka, která spojuje hned sedm pivovarů a na více než 20 km vás provede přes Sentice, Tišnov, Lomnici, Doubravník a Nedvědici. Nezapomeňte si během výletu zahrát hru a sbírat razítka za vypité půllitry! Na kole se pak můžete projet třeba 60 km dlouhou Pivovarskou cyklotrasou Oslavany. Z pivních festivalů na jižní Moravě můžeme za všechny jmenovat Slavnosti břeclavského piva nebo festival malých pivovarů VESUF.

Jen tak se naložit do piva

Dalším oblíbeným a hojně vyhledávaným fenoménem jsou pivní lázně. Co může být lepšího než spojit relaxaci ve vodě plné voňavého sladu s konzumací vychlazeného piva a navrch přihodit třeba ještě masáž? Pivní lázně najdete na mnoha místech v kraji, namátkou například v Kyjovském pivovaru, v resortu Ohrada ve Vískách u Letovic, v Olomouci, ve Znojmě, v Kroměříži, Kuřimi nebo na zámku Wichterle. V místech nabízejících lázeňské služby spojené se zlatavým mokem si často můžete koupit i pivní kosmetiku nebo zásoby podávaného piva na cestu domů.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.