Jižní Morava je kraj pivních zážitků, momentka z festivalu VESUF. Foto: VESUF

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivní kraj, pivní mrav

Pálavské kopce, krásná krajina kam jen oko dohlédne a vše protkáno… vinicemi? Samozřejmě, také však pivovary. Nejen na jih, ale na všechny strany od Brna se často dá od jednoho k druhému podniknout krásný pěší či cyklistický výlet (ten však nedoporučujeme kombinovat s konzumací před další jízdou!). Příkladem je Tišnovská pivní stezka, která spojuje hned sedm pivovarů a na více než 20 km vás provede přes Sentice, Tišnov, Lomnici, Doubravník a Nedvědici. Nezapomeňte si během výletu zahrát hru a sbírat razítka za vypité půllitry! Na kole se pak můžete projet třeba 60 km dlouhou Pivovarskou cyklotrasou Oslavany. Z pivních festivalů na jižní Moravě můžeme za všechny jmenovat Slavnosti břeclavského piva nebo festival malých pivovarů VESUF.

Jen tak se naložit do piva

Dalším oblíbeným a hojně vyhledávaným fenoménem jsou pivní lázně. Co může být lepšího než spojit relaxaci ve vodě plné voňavého sladu s konzumací vychlazeného piva a navrch přihodit třeba ještě masáž? Pivní lázně najdete na mnoha místech v kraji, namátkou například v Kyjovském pivovaru, v resortu Ohrada ve Vískách u Letovic, v Olomouci, ve Znojmě, v Kroměříži, Kuřimi nebo na zámku Wichterle. V místech nabízejících lázeňské služby spojené se zlatavým mokem si často můžete koupit i pivní kosmetiku nebo zásoby podávaného piva na cestu domů.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.

Pivní speciál letního FOOD DRINK BRNO!

Spolu se znovuotevřením brněnských restaurací, kaváren a barů se vrací také oblíbený gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO!