Na přehradě se můžete pustit do jachtingu, veslování či rychlostní kanoistiky. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.

Sportovní družstva

Napadlo vás pustit se do jachtingu, veslování či rychlostní kanoistiky? Oddíly těchto tří sportů působí na přehradě pod hlavičkou spolku TJ LODNÍ SPORTY BRNO. Pravidelné tréninky i akce se konají nejen v letním období, spolek pořádá i příměstské tábory, informace k členství naleznete na webových stránkách. U přehrady se nachází také potápěčský klub Lachtan Brno. Chcete získat kvalifikaci na potápění? Jejich kurzy vás připraví po teoretické i praktické stránce, přičemž lekce se konají dle aktuální situace na přehradě, na nejbližších zatopených lomech nebo v moři v Chorvatsku.

Na paddleboardu i kánoi

Na hladinu přehrady se můžete vydat i na paddleboardech, šlapadlech či elektrických loďkách (přičemž u posledního jmenovaného se z roviny sportu/pohybové aktivity dostáváme do čiré relaxace). Nyní se ale přesuňme z Prýglu o kousek dál, Brno je totiž také místem vodáků. Svitava či Svratka na kajaku? Kánoi? Raftu? Proč ne. Lodě i vybavení si můžete vypůjčit například u společnosti Water Element, Sun sport nebo ve středisku KTL Brno KáČaTa. Sice vás tu nečekají zrovna adrenalinové pecky a sjíždění horských peřejí, projížďka městem po příjemně chladivé řece spojená s kocháním se okolními břehy ale rozhodně stojí za to.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.