Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo? Baví Pavla Čadka více tvořit nebo vystupovat před lidmi? A na čem nyní pracuje? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo?

Tak na tohle se mě skutečně ještě nikdy nikdo nezeptal… No, myslím, že by to byl nějaký swingový orchestr, možná s kapkou cimbálu, houslí… sem tam nějaká fujara…

Baví vás víc tvořit, nebo vystupovat před lidmi?

Prvotní tvorba trochu bolí, člověk má prázdný list, musí přemýšlet a ono to nejde a nejde… Nahrávání ve studiu je ale neskutečně naplňující, základy už jsou a teď se to jenom dobarvuje. Člověk má taky pocit, že vytváří něco trvalého, co si teoreticky můžou pouštět děti našich dětí (ale vsadím se, že to nebudou dělat, holomci). No a vystupování před lidmi záleží dost na atmosféře, na lidech, místě, zvukaři, cateringu (ten umí velmi vylepšit den!)… Někdy je hraní opravdu za trest, jindy je to jako dávka kokainu (kterou jsem nikdy reálně neměl, takže vlastně nevím).

Na čem teď pracujete/na co se můžeme těšit?

Brzy vyjde moje druhé album 20–30 spolu s klipem k úvodní písni 20. Album vyjde tentokrát i na vinylové desce a já už se nemůžu dočkat, protože jak hudebně, tak graficky na tom pracovali vážně špičkoví lidé, které jsem si mohl dovolit díky štědrým příspěvkům od lidí přes Donio.

Pavel Čadek

písničkář

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zázvorodka je neotřelý likér pro otrlé, říkají její tvůrci

Jak by představili Zázvorodku její tvůrci? Kde ji v Brně v létě rádi popíjejí? A kdyby bylo Brno míchaný drink, z čeho by se podle nich skládal?

Je hezký potkat se v pivem provoněným Brně, říká Tereza Marečková

Co znamená léto v Brně pro herečku Terezu Marečkovou? Preferuje raději žít v blázinci rušného města, nebo raději zešílet v divočině? A na čem aktuálně pracuje?

Jsem pohlcen prací v divadle, říká umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman

Na čem v současnosti pracuje umělecký šéf opery NdB Jiří Heřman? V čem je opera Nabucco Giuseppe Verdiho a libretisty Temistocle Solera aktuální v dnešní době? A kde v Brně hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vždy mě potěší, když se kolegům povede představení, říká Jana Švandová

Je herečce Janě Švandové bližší divadlo nebo film? Kde mají diváci možnost ji v nejbližší době vidět? A kde hledá kulturu kromě své práce? Čtěte v krátkém rozhovoru.

V kultuře všechno souvisí se vším, říká Hana Svobodová

Co znamená pro Hanu Svobodovou léto v Brně? Na čem v současnosti pracuje a kde hledá kulturu? Čtěte v krátkém rozhovoru.