Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo? Baví Pavla Čadka více tvořit nebo vystupovat před lidmi? A na čem nyní pracuje? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kdyby bylo Brno orchestrem, z jakých nástrojů by se skládalo?

Tak na tohle se mě skutečně ještě nikdy nikdo nezeptal… No, myslím, že by to byl nějaký swingový orchestr, možná s kapkou cimbálu, houslí… sem tam nějaká fujara…

Baví vás víc tvořit, nebo vystupovat před lidmi?

Prvotní tvorba trochu bolí, člověk má prázdný list, musí přemýšlet a ono to nejde a nejde… Nahrávání ve studiu je ale neskutečně naplňující, základy už jsou a teď se to jenom dobarvuje. Člověk má taky pocit, že vytváří něco trvalého, co si teoreticky můžou pouštět děti našich dětí (ale vsadím se, že to nebudou dělat, holomci). No a vystupování před lidmi záleží dost na atmosféře, na lidech, místě, zvukaři, cateringu (ten umí velmi vylepšit den!)… Někdy je hraní opravdu za trest, jindy je to jako dávka kokainu (kterou jsem nikdy reálně neměl, takže vlastně nevím).

Na čem teď pracujete/na co se můžeme těšit?

Brzy vyjde moje druhé album 20–30 spolu s klipem k úvodní písni 20. Album vyjde tentokrát i na vinylové desce a já už se nemůžu dočkat, protože jak hudebně, tak graficky na tom pracovali vážně špičkoví lidé, které jsem si mohl dovolit díky štědrým příspěvkům od lidí přes Donio.

Pavel Čadek

písničkář

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.