Poslouchejte Brno – Brno audioguide © Františka FOTO

Brno není jenom vila a hrad. Prozkoumat ho do hloubky, nasát jeho atmosféru a objevit nečekané vám pomohou místní v rámci projektu Brno audioguide. Poslouchejte Brno s námi!

Městské části, čtvrtě, ulice, adresy, lokality nejsou pouhými nezúčastněnými svědky proudu času. Nesou lidské stopy a podpisy a zároveň ovlivňují osoby, které v nich žijí, bydlí nebo pracují. Oslovili jsme lidi, kteří mají k nějakému konkrétnímu místu v Brně vztah. Osud tohoto místa jim není lhostejný, často se zasazují o jeho oživení nebo ho milují třeba proto, že se zde narodili. Tyto osobní a ryze subjektivní výpovědi jsme zaznamenali do jednotlivých dílů audioguidu. Pokud se jimi necháte provést, nezískáte ucelený historický a faktografický obrázek o daném místě. Dostanete autentický zážitek a pocit, že ho také vlastně tak trochu znáte a máte rádi. Díly Poslouchejte Brno budou přibývat postupně. Pokud máte dojem, že chybí právě vaše místo v Brně, napište TIC BRNO na e-mail uricarova@ticbrno.cz. Poslouchejte Brno a získejte nové, jiné, autentické pohledy na město!

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrajte Brno

Dalším z projektů, se kterým TIC BRNO vplouvá do pokoronavirového rozvolňování, je nová aplikace Play Brno. Pojďte si s ní Brno užít jinak. Zahrát si ho!

Červnové přikázané uvolnění s CITem. A krytem!

Chvíle, na kterou jsme všichni dlouho čekali, je tu! Po vlně zavírání začíná doba otvírání. Ale pozor! Chovejme se CITlivě, prosím. Buďme ohleduplní, dodržujme všechna bezpečnostní opatření. Ne kvůli pokutám, ale kvůli sobě. Abychom byli v bezpečí a aby se zase nemuselo začít zavírat. TIC BRNO zve na komentované procházky, vyhlídkové jízdy, do kina i galerie, otvírá podzemí i vyhlídkovou věž Staré radnice, zpřístupňuje brněnské chrámy, ve svých infocentrech opět nabízí informace, vstupenky i originální dárky. Ale vše probíhá s CITem…

Nová INdustriální stezka

Posvitavská výrobní zóna značí kus významné historie města Brna. V současné době zde dochází k přeměně průmyslových areálů i jednotlivých objektů. Než dojde k úplnému zániku této výrobní zóny, upozorní na ni přímo v místě dřívějšího průmyslového rozmachu nová stezka s 11 informačními panely, vybudovaná v rámci projektu Dáme na vás.

Oslavujte Broma

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?

Plug and Play aneb živé akce ve veřejném prostoru, snadno a rychle

Kulturní akce ve veřejném prostoru přináší zážitky, na které se nezapomíná, a proto chce město jejich přípravu ulehčit. Ať už jde o živá vystoupení, sousedské slavnosti, oslavy narozenin nebo studentské večírky. Projekt Plug and Play vybírá ty nejvhodnější lokace ve městě, shrnuje technické a právní podmínky pro pořádání akcí a nabízí zjednodušenou administrativu povolování.