Moravia i LUCKY BASTARD pravidelně oživují svoje pivní portfolio žádanými speciály. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Zlaté časy Moravie

V dobách první republiky zažívalo pivovarnictví zlaté časy. Nejinak tomu bylo i v pivovaru Moravia, k jehož specialitám patřilo čtrnáctistupňové světlé exportní pivo Zlato Moravy (na nějž navazuje i nový speciál!) a šestnáctistupňové speciální tmavé pivo Bavaria. V roce 1933 však na pivovar, stejně jako na mnoho dalších společností, dolehly následky hospodářské krize a proudy zlatavého moku se zastavily. Později, v roce 1943, došlo k fúzi se starobrněnským pivovarem, a tedy i k zániku kdysi slavné značky. Každého, kdo by si chtěl prohlédnout původní prostory pivovaru, musíme zklamat, byl bohužel srovnán se zemí. Stát do dnešních dob zůstala jen správní budova paláce Morgensternových, částečně se dochovala také budova tehdejší sladovny, kde našel v minulosti zázemí právě pivovar LUCKY BASTARD, který od roku 2013 navazuje na zdejší pivovarnickou tradici.

Z Kotlářské do Medlánek

Pivovar Moravia je přes všechno výše uvedené živý i dnes. V roce 2016 byla obnovena v již zmíněné původní budově sladovny na Kotlářské a v září 2017 pak zahájena výroba v Brně-Medlánkách. Na počátku obnovy stál jasný cíl – vařit chuťově zajímavá spodně kvašená piva, tzv. ležáky. A samozřejmě nejen vařit, ale také nabízet milovníkům tohoto zlatavého moku k uhašení žízně a prožitkům ve chvílích pohody při posezení s přáteli. Chcete se přijít podívat? Sládci vás v rámci exkurze provedou pivovarem a ochutnáte pivo přímo z tanku. Pivovar se svými stánky obráží i pivní festivaly, můžete narazit i na jejich LUCKY BASTARD Beermobil, který často postává na cyklotrase ve Velkých Bílovicích.

Naše restaurace

Pivovarská restaurace Moravia
Tento podnik propojuje kvalitní kuchyni a vynikající řemeslná piva značek Moravia a LUCKY BASTARD. V teplých měsících uvítáte i velkou zastřešenou zahrádku, kde se pravidelně konají sezónní akce.
Kytnerova 1, Brno-Medlánky

Zelená kočka Pivárium
Pravidelné degustace i stálá nabídka lákavých nápojů a jídel dělají z Pivária na Dvořákově ulici v centru Brna ideální prostor na zkoušení nového i vychutnávání osvědčených piv od Moravie a LUCKY BASTARDA.
Dvořákova 3, Brno

Zelená kočka – pivovarská restaurace
Pivovarská restaurace se vším všudy, kam si zajdete rovným dílem kvůli preciznímu servisu čepovaného piva i výtečné české kuchyni. Dobré pivo a dobré jídlo patří k sobě, ověřte si to v Zelené kočce na Kounicově.
Kounicova 83, Brno

Piva z pivovaru Moravia a LUCKY BASTARD:

Blond 11
Czech Pale Ale, dobře pitelná světlá jedenáctka nachmelená českými chmely.

Pale 12
American Pale Ale uvařený s použitím aromatických a hořkých chmelů z USA.

India 15
Northwest IPA, silné vyvážené pivo s nádechem citrusů a zralého tmavého ovoce.

Siciliano 17
Double IPA, výborně pitelná svrchně kvašená sedmnáctka se střední hořkostí.

Petrov 12
Jeden z nejvíce chmelených českých ležáků na trhu, s příjemnou hořkostí.

Jošt 10
Jednoduché pivo se zapamatovatelným charakterem pro konzumenta klasických ležáků.

Punkevní 11
Příjemně pitelné pivo s umírněných chmelením, věrné předobrazu českého ležáku.

Rathausbier 11
Spojení chuti českého ležáku s vlnou populárních svrchně kvašených piv.

Medlánecký kluzák 11
Pivo sytě zlaté barvy s výrazným a plným tělem a vyváženou střední hořkostí.

Zlato Moravy 14
Světlé silné pivo navazující na tradici z dvacátých let minulého století.

Pivovar Moravia/LUCKY BASTARD
Kytnerova 5, Brno
www.pivovar-moravia.cz
www.lucky-bastard.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.