K odhalení pamětní desky došlo ve 4 hodiny ráno © TIC BRNO Michal Růžička

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?

Projekt Gustav Brom 100 přináší několik akcí k uctění památky tohoto fenomenálního hudebníka. Autorem myšlenky je Vladimír Koudelka, některé akce chystá TIC BRNO a připojily se i další brněnské instituce. Součástí oslav již například bylo odhalení památeční desky na domě, v kterém Brom bydlel, nebo výsadba cedru u lavičky Jaromíra Hniličky, odhalené k osmdesátému výročí prvního vystoupení kapely Gustava Broma. Navštívit můžete výstavu v Alfa pasáži, je doplněna zvukovou složkou a k dispozici je aplikace, která vás provede po místech spjatých s Bromovým životem, nebo si na webu GOtoBRNO.cz můžete poslechnout cyklus 77 rozhovorů a vzpomínek různých osobností, jenž připravili Vladimír Koudelka a Libor Prokop. V infocentrech TIC BRNO na vás čeká k vyzvednutí zdarma zbrusu nová tiskovina mapující Bromův život. Připomenou jej i Filharmonie Brno a festivaly UPROSTŘED a JazzFestBrno. 

Gustav Brom 100
www.gustavbrom100.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrajte Brno

Dalším z projektů, se kterým TIC BRNO vplouvá do pokoronavirového rozvolňování, je nová aplikace Play Brno. Pojďte si s ní Brno užít jinak. Zahrát si ho!

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.

Červnové přikázané uvolnění s CITem. A krytem!

Chvíle, na kterou jsme všichni dlouho čekali, je tu! Po vlně zavírání začíná doba otvírání. Ale pozor! Chovejme se CITlivě, prosím. Buďme ohleduplní, dodržujme všechna bezpečnostní opatření. Ne kvůli pokutám, ale kvůli sobě. Abychom byli v bezpečí a aby se zase nemuselo začít zavírat. TIC BRNO zve na komentované procházky, vyhlídkové jízdy, do kina i galerie, otvírá podzemí i vyhlídkovou věž Staré radnice, zpřístupňuje brněnské chrámy, ve svých infocentrech opět nabízí informace, vstupenky i originální dárky. Ale vše probíhá s CITem…

Nová INdustriální stezka

Posvitavská výrobní zóna značí kus významné historie města Brna. V současné době zde dochází k přeměně průmyslových areálů i jednotlivých objektů. Než dojde k úplnému zániku této výrobní zóny, upozorní na ni přímo v místě dřívějšího průmyslového rozmachu nová stezka s 11 informačními panely, vybudovaná v rámci projektu Dáme na vás.

Poslouchejte Brno

Brno není jenom vila a hrad. Prozkoumat ho do hloubky, nasát jeho atmosféru a objevit nečekané vám pomohou místní v rámci projektu Brno audioguide. Poslouchejte Brno s námi!