K odhalení pamětní desky došlo ve 4 hodiny ráno © TIC BRNO Michal Růžička

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?

Projekt Gustav Brom 100 přináší několik akcí k uctění památky tohoto fenomenálního hudebníka. Autorem myšlenky je Vladimír Koudelka, některé akce chystá TIC BRNO a připojily se i další brněnské instituce. Součástí oslav již například bylo odhalení památeční desky na domě, v kterém Brom bydlel, nebo výsadba cedru u lavičky Jaromíra Hniličky, odhalené k osmdesátému výročí prvního vystoupení kapely Gustava Broma. Navštívit můžete výstavu v Alfa pasáži, je doplněna zvukovou složkou a k dispozici je aplikace, která vás provede po místech spjatých s Bromovým životem, nebo si na webu GOtoBRNO.cz můžete poslechnout cyklus 77 rozhovorů a vzpomínek různých osobností, jenž připravili Vladimír Koudelka a Libor Prokop. V infocentrech TIC BRNO na vás čeká k vyzvednutí zdarma zbrusu nová tiskovina mapující Bromův život. Připomenou jej i Filharmonie Brno a festivaly UPROSTŘED a JazzFestBrno. 

Gustav Brom 100
www.gustavbrom100.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.