K odhalení pamětní desky došlo ve 4 hodiny ráno © TIC BRNO Michal Růžička

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?

Projekt Gustav Brom 100 přináší několik akcí k uctění památky tohoto fenomenálního hudebníka. Autorem myšlenky je Vladimír Koudelka, některé akce chystá TIC BRNO a připojily se i další brněnské instituce. Součástí oslav již například bylo odhalení památeční desky na domě, v kterém Brom bydlel, nebo výsadba cedru u lavičky Jaromíra Hniličky, odhalené k osmdesátému výročí prvního vystoupení kapely Gustava Broma. Navštívit můžete výstavu v Alfa pasáži, je doplněna zvukovou složkou a k dispozici je aplikace, která vás provede po místech spjatých s Bromovým životem, nebo si na webu GOtoBRNO.cz můžete poslechnout cyklus 77 rozhovorů a vzpomínek různých osobností, jenž připravili Vladimír Koudelka a Libor Prokop. V infocentrech TIC BRNO na vás čeká k vyzvednutí zdarma zbrusu nová tiskovina mapující Bromův život. Připomenou jej i Filharmonie Brno a festivaly UPROSTŘED a JazzFestBrno. 

Gustav Brom 100
www.gustavbrom100.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Islandští GusGus představí v Brně své nové album

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 20. listopadu 2021 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.

Astrovíkend – dny tajemna a zdraví

Poradny, stánky, meditace, workshopy. Výklad z ruky i karet. Alternativní medicína.
MUDr. David Frej – Silný imunitní systém.

Brno má nový meeting point s dechberoucím výhledem

Designové prostředí luxusního dýmkařského Ignis Clubu v samém centru Brna je jako stvořené k pracovním schůzkám. Pokud tedy nechcete trávit čas v kanceláři a toužíte svůj pracovní čas nebo meetingy s klienty trošku oživit, Ignis vám k tomu dá vše, co potřebujete.

YOGA i-D přidává druhý sál

Studio YOGA i-D, které najdete v samém srdci Brna na ulici Poštovská v budově bývalé pošty, se chystá překročit hranice jógy a stát se prostorem dýchajícím pro pohyb v jeho rozličných podobách – od kardia až po balet. Buďte u toho!

Spolek Hausopera pokračuje v Trilogii pro město

Plošný zákaz představení se zpěvem v říjnu 2020 zhatil finále operního projektu Trilogie pro město. Spolku Hausopera je ale letos opět do zpěvu. Plánuje uvést dvě krátké opery spjaté s významnými funkcionalistickými památkami Brna, které ukážou zevšednělá místa, kde se běžně popíjí káva nebo listuje knihami, v novém světle a kontextu.