Oblíbená trasa vede přes soutok Svratky a Svitavy u Olympie. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Kde se v Brně projet? Oblíbená je například trasa od Ronda do Modřic, zkusit můžete také jízdu Mariánským údolím nebo vyrazit z Obřan a dobruslit do Bílovic nad Svitavou. Na in-linech se dá svištět také z Bystrce k Anthroposu, z Komína do Jundrova, kolem Olympie či si zkusit rychlost Pod Palackého vrchem a na dráze v Kohoutovicích. Míst vhodných pro brusle je v Brně určitě více, pokud jste objevili nějakou trasu, z níž jste nadšeni, a chtěli byste se o toto nadšení podělit s ostatními, dejte vědět na našich sociálních sítích. V Brně se také lze zapojit do in-line akcí, závodů či závodních cyklů, jako je například každoročně pořádaný Brněnský KOMÁR.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.

Brno a zahrádkářské kolonie

Kde zahradničit, když bydlíte v bytě? Na pěstování bylinek bude stačit balkon, pokud ale chcete kousek svého pozemku a zásobu mrkví z vlastní produkce, šikovným řešením je koupě či pronájem zahrádky v jedné z brněnských zahrádkářských kolonií.

Zakládáme zahradní jezírko

Zahradní jezírko je nejen úchvatná dekorace, ale také živý prvek pozemku chladící své okolí.