„Rozmohl se nám tady takový nešvar. Čokoláda 70% Ajala se šlehačkou…,“ popisuje zmrzlinárna na svém FB profilu fotku. Foto: Ještě jednu

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

V tomto článku jsme pro vás vybrali dvě novinky z brněnského kavárenského i zmrzlinového světa. Přímo ve veslařském areálu vznikla nová kavárna s pražírnou QB coffee roasters. Kromě pražení kávy, kterou dodávají do mnoha lokálních podniků, pořádají kávové kurzy, dováží kavárenské příslušenství a samozřejmě dělají výbornou kávu. Zmrzlinu Ještě jednu zná snad celé Brno. Není divu, v kelímcích ji prodává každý druhý podnik a během lockdownu ji rozváželi až domů. Na konci dubna však otevřeli svou novou minimalistickou provozovnu v centru města, v níž nabízejí ověřené stálice i novinky.

QB coffee roasters
Veslařská 507, Brno
www.fb.com/QBcoffeeroasters

Ještě jednu
Minoritská 2, Brno
www.jestejednu.cz

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.

Brno a zahrádkářské kolonie

Kde zahradničit, když bydlíte v bytě? Na pěstování bylinek bude stačit balkon, pokud ale chcete kousek svého pozemku a zásobu mrkví z vlastní produkce, šikovným řešením je koupě či pronájem zahrádky v jedné z brněnských zahrádkářských kolonií.

Zakládáme zahradní jezírko

Zahradní jezírko je nejen úchvatná dekorace, ale také živý prvek pozemku chladící své okolí.

Pěstujeme. Co s čím a jak to střídat?

Mít vlastní rajčata, mrkev, cibuli, brambory, celer, ředkvičky… Málokdy chutná sousto zeleniny tak dobře, jako když si ji vypěstujeme sami.