Přemýšlíte třeba nad tím, že si pořídíte longboard? Léto je skvělým obdobím na to, abyste si vytyčili nové cíle. Foto: Pocket media

Ano, my víme. Léto je tady a s ním i dobrá nálada a pocit, že si chceme a vlastně i musíme užívat. Souhlasíme s vámi! Na druhou stranu léto neznamená, že se máme vykašlat na práci sami na sobě nebo zapomenout na naše dlouhodobé cíle. Spíš je to naopak. 

Využijte nadcházející měsíce na maximum. Odpočinek je důležitý, dokonce i nějaké to lelkování je pro člověka přínosné. Vše má ale své meze, a proto vás podporujeme v tom, abyste našli ty své. Léto je totiž skvělým obdobím na to, abyste si vytyčili nové cíle, zároveň vám ale přináší možnost najít další přístupy, jak dosáhnout cílů starých, dlouhodobých. Dobré počasí vám například zajistí, že si můžete konečně osvojit dovednosti, na které jste jindy neměli čas. Přemýšlíte třeba nad tím, že si pořídíte longboard? Brněnské ulice jsou pro vás připravené. Lozíte rádi na stěně? Vyměňte ji za skutečnou skálu. Láká vás už dlouho downhill? Kurz této jízdy na kole se pravidelně pořádá i v Brně. Nezapomínejte ale ani na své dlouhodobé cíle, na kterých už intenzivně pracujete. Uvědomujeme si, že sedět u počítače nebo u knihy je těžké, obzvláště pokud je venku hezky. Proto vám radíme, abyste našli nové způsoby, jak postupně na svých cílech pracovat. Učíte se třeba pravidelně nějaký jazyk s lektorem on-line? Pro změnu se můžete potkat v kavárně. Hrajete po večerech rádi na kytaru? Tentokrát můžete trénovat na balkóně nebo přímo na ulici. Možností je spoustu, stačí být jen trochu kreativní. Rozhodně ale nezapomínejte na to nejdůležitější – učte se jen takové věci, pro které jste objevili skutečnou vášeň. Jen ta totiž zajistí, že během učení nebudete sledovat hodiny, ale budete si užívat každou minutu, kterou s vaším novým koníčkem strávíte. 

Tipy na kurzy

Österreich Institut Brno
Oprašte si znalosti němčiny s online kurzy
www.brno.oesterreichinstitut.cz

Jazykové centrum Correct
Jak se správně učit cizí jazyky?
www.jc-correct.com
Článek u nás na webu

Learn Czech with a Smile
Čeština pro cizince
www.czechsmile.cz

LearningHub.
Místo pro váš on-line rozvoj a inspiraci
www.learninghub.cz
Článek u nás na webu

Fotograf Brno, Michal Bernátek
Kurz postprodukce od zkušeného fotografa
www.myphoto.cz

Bar akademie Brno
Barmanská škola pro gastronomické nadšence
www.fb.com/barakademiebrno

Rebelion Ateliér Brno
Kurzy šití pro každého
www.rebelionatelier.cz/online-kurzy

Kytarový institut
Kurzy hry na kytaru
www.kytarovyinstitut.cz

Lezecké kurzy Brno
Naučí tě lézt!
www.lezeckekurzybrno.cz

Kill the Trail
Škola jízdy na horském kole
www.killthetrail.cz

Jana Ščamburová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.

Zažijte vodácké dobrodružství přímo v Brně

Poznejte Brno a jeho okolí tak, jak jste ho ještě neviděli. I když se to nezdá, řeky ve městě nabízí spoustu pěkných a vodácky zajímavých úseků. Plavby Brnem představují netradiční volnočasovou aktivitu atraktivní pro děti i dospěláky. Vyjeďte si na vodu na jeden den či jen tak „po práci“.

Cvičíme venku!

Brno je plné venkovních sportovišť, bohaté vyžití je například kolem přehrady či na Kraví hoře, kromě basketbalových a beachvolejbalových hřišť tu naleznete také tenisové kurty, minigolf či workoutová hřiště.

Léto hýbe Brnem… hýbej se s ním!

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!