Craftbeer Bottle Shop & Bar na Zelném trhu nabízí mnoho českých i zahraničních speciálů. Foto: Pocket media

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Dát si půllitr osvědčeného ležáku, vyzkoušet nefiltrované řemeslné pivo z minipivovaru a pak se s chutí ponořit do belgického stoutu? Na to vše vám v Brně bude stačit jen pár kroků a, pijete-li rychle, několik minut času. Od podniků s vlastním pivem, jako je například restaurace a pivovar U Tomana na náměstí Svobody, přes Zelenou Kočku s výbornou Moravií a Lokál U Caipla, kde vám načepují plzeň tak, jak se má, až do Craftbeer Bottle Shop & Bar na Zelňáku, Ochutnávkové pivnice či pivnice Malt Worm s širokou nabídkou zahraničních speciálů. Odtud to máte jen kousek do Pubu U Dvou přátel. A pokud trefíte ještě dál, hodně štěstí! Všechna skvělá místa tu vyjmenovat nemůžeme, ale vězte, že jich je v Brně mnohem více!

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.

Pivní speciál letního FOOD DRINK BRNO!

Spolu se znovuotevřením brněnských restaurací, kaváren a barů se vrací také oblíbený gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO!