Zelenající se zahrada vily Stiassni vítá návštěvníky. Foto: Vila Stiassni

Ať už je epidemiologická situace v jednotlivých krajích lepší či horší, zahrady památek mohou být otevřeny. Můžete se tak projít rozkvetlými zahradami nejznámějších brněnských vil: Jurkovičovy vily, vily Stiassni, vily Löw-Beer v Brně nebo Tugendhat.

Již od konce dubna je veřejnosti zpřístupněna zahrada Jurkovičovy vily, ve které se můžete procházet či relaxovat v čase běžné otevírací doby, tedy od úterý až do neděle. Také zahrada funkcionalistické vily Stiassni, postavené podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera, je otevřena každé pondělí, pátek a víkendové dny. Vila Löw-Beer v Brně nabízí kromě volně přístupné zahrady každý všední den kulturní zážitek v podobě putovní výstavy Kulturní dědictví UNESCO Arménie. Ani slavná vila Tugendhat, památka UNESCO, nezahálí. Prohlídkový okruh Zahrada společně s výstavou RE.CAPITULATION byl otevřen od 11. května a můžete ho navštívit od úterý do neděle.

Jurkovičova vila, vila Stiassni, vila Löw-Beer v Brně, vila Tugendhat
www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila
www.vila-stiassni.cz
www.vilalowbeer.cz
www.tugendhat.eu

Hrajte Brno

Dalším z projektů, se kterým TIC BRNO vplouvá do pokoronavirového rozvolňování, je nová aplikace Play Brno. Pojďte si s ní Brno užít jinak. Zahrát si ho!

Červnové přikázané uvolnění s CITem. A krytem!

Chvíle, na kterou jsme všichni dlouho čekali, je tu! Po vlně zavírání začíná doba otvírání. Ale pozor! Chovejme se CITlivě, prosím. Buďme ohleduplní, dodržujme všechna bezpečnostní opatření. Ne kvůli pokutám, ale kvůli sobě. Abychom byli v bezpečí a aby se zase nemuselo začít zavírat. TIC BRNO zve na komentované procházky, vyhlídkové jízdy, do kina i galerie, otvírá podzemí i vyhlídkovou věž Staré radnice, zpřístupňuje brněnské chrámy, ve svých infocentrech opět nabízí informace, vstupenky i originální dárky. Ale vše probíhá s CITem…

Nová INdustriální stezka

Posvitavská výrobní zóna značí kus významné historie města Brna. V současné době zde dochází k přeměně průmyslových areálů i jednotlivých objektů. Než dojde k úplnému zániku této výrobní zóny, upozorní na ni přímo v místě dřívějšího průmyslového rozmachu nová stezka s 11 informačními panely, vybudovaná v rámci projektu Dáme na vás.

Poslouchejte Brno

Brno není jenom vila a hrad. Prozkoumat ho do hloubky, nasát jeho atmosféru a objevit nečekané vám pomohou místní v rámci projektu Brno audioguide. Poslouchejte Brno s námi!

Oslavujte Broma

Víte, že se známý brněnský umělec Gustav Brom mohl jmenovat třeba Fluor, kdyby zapíchl prst do tabulky prvků při hledání pseudonymu jen o kousek vedle, a že by letos oslavil 100 let?