Zelenající se zahrada vily Stiassni vítá návštěvníky. Foto: Vila Stiassni

Ať už je epidemiologická situace v jednotlivých krajích lepší či horší, zahrady památek mohou být otevřeny. Můžete se tak projít rozkvetlými zahradami nejznámějších brněnských vil: Jurkovičovy vily, vily Stiassni, vily Löw-Beer v Brně nebo Tugendhat.

Již od konce dubna je veřejnosti zpřístupněna zahrada Jurkovičovy vily, ve které se můžete procházet či relaxovat v čase běžné otevírací doby, tedy od úterý až do neděle. Také zahrada funkcionalistické vily Stiassni, postavené podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera, je otevřena každé pondělí, pátek a víkendové dny. Vila Löw-Beer v Brně nabízí kromě volně přístupné zahrady každý všední den kulturní zážitek v podobě putovní výstavy Kulturní dědictví UNESCO Arménie. Ani slavná vila Tugendhat, památka UNESCO, nezahálí. Prohlídkový okruh Zahrada společně s výstavou RE.CAPITULATION byl otevřen od 11. května a můžete ho navštívit od úterý do neděle.

Jurkovičova vila, vila Stiassni, vila Löw-Beer v Brně, vila Tugendhat
www.moravska-galerie.cz/jurkovicova-vila
www.vila-stiassni.cz
www.vilalowbeer.cz
www.tugendhat.eu

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.