Plavat pod jasnou oblohou? Není problém, venkovní bazény, koupaliště, rybníky – Brno a jeho okolí je plné příležitostí. Foto: Pocket media

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!  

Po dlouhém čase stráveném doma a o samotě je tu zase příležitost vyrazit ven, udělat něco pro své zdraví, rozhýbat ztuhlé svaly a osvěžit mysl. Léto v Brně znamená především aktivní odpočinek. Plavat pod jasnou oblohou? Není problém, venkovní bazény, koupaliště, rybníky – Brno a jeho okolí je plné příležitostí. Podívat se na dno přehrady? Proč ne? Zkuste kurzy potápění. Prýgl samozřejmě nabízí mnoho dalších možností od pohodových šlapadel a paddleboardů až po windsurfing či jachting. Podél jeho břehů si pak zahrajete plážový volejbal nebo basketbal. Po Svratce se zase můžete projet v kánoi a kochat se okolím řeky. Držíte se raději na souši? Dobře. Krásné počasí přímo vybízí ke cvičení venku, stačí si v parku rozložit podložku či jógamatku, samozřejmě lze vzít za vděk i samotnou trávou, a zůstat tak v přímém kontaktu se zemí. Kdy jindy také prochodit parky, lesoparky a další brněnské oázy zeleně naboso? Pokud je pro vás chůze moc pomalá a jste raději, když vás při pohybu chladí rozrážený vzduch, nazujte kolečkové brusle a prohánějte se po městských in-line drahách. Nebo si zalyžujte. Ano, v létě. V Brně si totiž můžete půjčit či koupit také kolečkové lyže. Můžeme si zamávat, až se na nich budeme míjet. Letní Brno čeká.

KAM za letními sporty

Potápěčské centrum ALBE
Výbava a kurzy potápění
www.albe.cz

Sun sport
Plavby Brnem
www.sunsport.cz

JOBE paddleboard
Kvalitní české paddleboardy
www.jobepujcovnam.cz

Kšírovka
Golfové hřiště a odpaliště
www.ksirovka.cz

Velká dohoda
Adrenalinový areál v Moravském krasu
www.velkadohoda-moravskykras.cz

Plavecký klub Krokodýl
Kurzy plavání pro děti i dospělé
www.plavanikrokodyl.cz

Letní koupaliště Riviéra
Bazény i sportoviště
www.rivec.sportujemevbrne.cz

Aqualand Moravia
Za plaváním mimo Brno
www.aqualand-moravia.cz

Putování
Vyrážíme do přírody a společně rosteme
www.putovani-seberozvoj.cz

Bobovka u mlýna
Brněnská bobová dráha
www.bobovkabrno.cz

Filip Živný

editor KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.