Plavat pod jasnou oblohou? Není problém, venkovní bazény, koupaliště, rybníky – Brno a jeho okolí je plné příležitostí. Foto: Pocket media

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!  

Po dlouhém čase stráveném doma a o samotě je tu zase příležitost vyrazit ven, udělat něco pro své zdraví, rozhýbat ztuhlé svaly a osvěžit mysl. Léto v Brně znamená především aktivní odpočinek. Plavat pod jasnou oblohou? Není problém, venkovní bazény, koupaliště, rybníky – Brno a jeho okolí je plné příležitostí. Podívat se na dno přehrady? Proč ne? Zkuste kurzy potápění. Prýgl samozřejmě nabízí mnoho dalších možností od pohodových šlapadel a paddleboardů až po windsurfing či jachting. Podél jeho břehů si pak zahrajete plážový volejbal nebo basketbal. Po Svratce se zase můžete projet v kánoi a kochat se okolím řeky. Držíte se raději na souši? Dobře. Krásné počasí přímo vybízí ke cvičení venku, stačí si v parku rozložit podložku či jógamatku, samozřejmě lze vzít za vděk i samotnou trávou, a zůstat tak v přímém kontaktu se zemí. Kdy jindy také prochodit parky, lesoparky a další brněnské oázy zeleně naboso? Pokud je pro vás chůze moc pomalá a jste raději, když vás při pohybu chladí rozrážený vzduch, nazujte kolečkové brusle a prohánějte se po městských in-line drahách. Nebo si zalyžujte. Ano, v létě. V Brně si totiž můžete půjčit či koupit také kolečkové lyže. Můžeme si zamávat, až se na nich budeme míjet. Letní Brno čeká.

KAM za letními sporty

Potápěčské centrum ALBE
Výbava a kurzy potápění
www.albe.cz

Sun sport
Plavby Brnem
www.sunsport.cz

JOBE paddleboard
Kvalitní české paddleboardy
www.jobepujcovnam.cz

Kšírovka
Golfové hřiště a odpaliště
www.ksirovka.cz

Velká dohoda
Adrenalinový areál v Moravském krasu
www.velkadohoda-moravskykras.cz

Plavecký klub Krokodýl
Kurzy plavání pro děti i dospělé
www.plavanikrokodyl.cz

Letní koupaliště Riviéra
Bazény i sportoviště
www.rivec.sportujemevbrne.cz

Aqualand Moravia
Za plaváním mimo Brno
www.aqualand-moravia.cz

Putování
Vyrážíme do přírody a společně rosteme
www.putovani-seberozvoj.cz

Bobovka u mlýna
Brněnská bobová dráha
www.bobovkabrno.cz

Filip Živný

editor KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.

Zažijte vodácké dobrodružství přímo v Brně

Poznejte Brno a jeho okolí tak, jak jste ho ještě neviděli. I když se to nezdá, řeky ve městě nabízí spoustu pěkných a vodácky zajímavých úseků. Plavby Brnem představují netradiční volnočasovou aktivitu atraktivní pro děti i dospěláky. Vyjeďte si na vodu na jeden den či jen tak „po práci“.

Cvičíme venku!

Brno je plné venkovních sportovišť, bohaté vyžití je například kolem přehrady či na Kraví hoře, kromě basketbalových a beachvolejbalových hřišť tu naleznete také tenisové kurty, minigolf či workoutová hřiště.

Léto hýbe Brnem… hýbej se s ním!

Je to tady! Slunce pálí do vodní hladiny, zmáčený ručník se povaluje na dřevěném molu, únikem před silou paprsků je alej stromů podél cyklostezky, tráva voní a každé volné místo se plní lidmi, kteří se chtějí hýbat či relaxovat na čerstvém vzduchu. Čas plavání, čas dlouhých večerů, čas letních sportů!