Podívejte se na oblíbené turistické cíle Znojma zadarmo. Foto: Znojemská Beseda

Znojemská Beseda stejně jako v loňském roce rozjíždí projekt Znojmo Zadax. Návštěvníci tak budou moci získat poukaz na volný vstup na jeden z turistických cílů města. Postup pro získání volňáska na znojemské atrakce je tak jednoduchý, že ho zvládnete i po svíčkové se šesti.

Stačí udělat útratu v zapojeném podniku – v gastroprovozu je nejnižší hranice útraty 150 Kč, u ubytovatelů 1 000 Kč a u ostatních služeb 200 Kč. Jde o celkovou částku na jedné účtence s ohledem na počet osob, kteří útratu provedli. Pak už jen stačí vybrat pamětihodnost a do 5 dnů uplatnit poukaz #mastozadax.

Znojmo je navíc krásné historické město obklopené přírodou a vinicemi, najdete tu výborná vína a dokonce i skvělé pivo. Je naprosto ideální pro stále více žádanou aktivní dovolenou, na své si tak přijdou příznivci turistiky, cyklovýletů i vodáků. Teď už stačí jen doufat, že podmínky dovolí otevřít všechny služby cestovního ruchu, a bude tak možné poznat, jak #znojmochutna, a navíc se vstupy zadax. Více informací hledejte na webu.

Znojmo Zadax
www.znojmozadax.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Nejen za pivem zve mimo Brno Tamara Mifková

Procházky Brnem pro mě byly zážitkem, který jsem milovala už od útlého dětství. Historické budovy nacházející se v centru plynuje přecházejí v klid malých i větších parků, které obklopují historické centrum. Vždy jsem se ale ráda vrátila do jižnějších částí rodné Moravy.

Moravský kras a okolí

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení chráněné krajinné oblasti a množství historických památek jako právě Moravský kras a okolí. Krajinu plnou bílých skal, hlubokých lesů a tajemných jeskyní zdobí sedmero zámků, v jejichž komnatách již nedočkavě vyhlížejí první letošní návštěvníky. Jen 30 kilometrů severně od Brna se můžete přenést do rozmanité historie tohoto neobyčejného regionu.

Znojmo čeká druhá jízda projektu #mastozadax

Znojemská Beseda stejně jako v loňském roce rozjíždí projekt Znojmo Zadax. Návštěvníci tak budou moci získat poukaz na volný vstup na jeden z turistických cílů města. Postup pro získání volňáska na znojemské atrakce je tak jednoduchý, že ho zvládnete i po svíčkové se šesti.

Jiná krajina

Chybí vám galerie a muzea? Nezapomínejte, že umění lze hledat i v přírodě okolo nás. Jedna taková krajina plná uměleckých děl se nachází v okolí vesnice Šarovy na Zlínsku. Výhodou její návštěvy je, že kromě kulturního obohacení se stanete poutníky a strávíte čas na čerstvém vzduchu.

Sealsfieldův kámen

Jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí najdete v lesích nad Trauznickým údolím, vysoko nad zákrutem řeky Dyje, pět kilometrů od středu města Znojma. Vyhlídka nese název po americkém spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, rodákovi z blízkých Popic, který sem rád chodil meditovat.