Rok zvěře v káznici © Káznice žije

Káznice už třetím rokem žije. Loni se jako symbolický brand pro kulturní a komunitní akce v káznici objevoval motiv srdce, který dominoval i ve streamech ze studia Káznice LIVE. Letos káznice uvádí nový koncept Rok zvěře, který je inspirován kontrastem přírody a civilizace, svobody a věznění, člověka a zvířete. 

Volná inspirace zvířetem, přirozeností a přírodou se bude promítat do různých programových položek a je nabízena touto formou i dalším umělcům. Rok zvěře probíhá v období duben až prosinec 2021. V rámci Roku zvěře se mimo jiné odehraje kolektivní divadelní instalace Zvěř, na které participuje několik desítek performerů z různých brněnských skupin, nebo tradiční Básníci v káznici, což je přehlídka děl inspirovaných poezií a tentokrát i motivem zvěře, přírody. V sobotu 29. května ji od 14 do 17 hodin odstartují Básníci první akcí nazvanou Slamový jukebox, během níž se představí čeští a moravští slameři. Také letošní jubilejní desátý ročník Ghettofestu proběhne sice bez tradičního pouličního mumraje a venkovních pódií a koncertů, zato nabídne návštěvníkům městskou hru inspirovanou fantaskním zvířecím světem. Světem, který se otevře pouze v sobotní odpoledne 5. června. Pojďte ho objevit, zaznamenat a hlavně prožít spolu s námi. Sledujte Facebook Káznice žije i web, kde se dozvíte bližší informace.

29/5 Slamový jukebox
5/6 Ghettofest
www.kaznicezije.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.