Rok zvěře v káznici © Káznice žije

Káznice už třetím rokem žije. Loni se jako symbolický brand pro kulturní a komunitní akce v káznici objevoval motiv srdce, který dominoval i ve streamech ze studia Káznice LIVE. Letos káznice uvádí nový koncept Rok zvěře, který je inspirován kontrastem přírody a civilizace, svobody a věznění, člověka a zvířete. 

Volná inspirace zvířetem, přirozeností a přírodou se bude promítat do různých programových položek a je nabízena touto formou i dalším umělcům. Rok zvěře probíhá v období duben až prosinec 2021. V rámci Roku zvěře se mimo jiné odehraje kolektivní divadelní instalace Zvěř, na které participuje několik desítek performerů z různých brněnských skupin, nebo tradiční Básníci v káznici, což je přehlídka děl inspirovaných poezií a tentokrát i motivem zvěře, přírody. V sobotu 29. května ji od 14 do 17 hodin odstartují Básníci první akcí nazvanou Slamový jukebox, během níž se představí čeští a moravští slameři. Také letošní jubilejní desátý ročník Ghettofestu proběhne sice bez tradičního pouličního mumraje a venkovních pódií a koncertů, zato nabídne návštěvníkům městskou hru inspirovanou fantaskním zvířecím světem. Světem, který se otevře pouze v sobotní odpoledne 5. června. Pojďte ho objevit, zaznamenat a hlavně prožít spolu s námi. Sledujte Facebook Káznice žije i web, kde se dozvíte bližší informace.

29/5 Slamový jukebox
5/6 Ghettofest
www.kaznicezije.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Maraton hudby promění Brno v hudební metropoli

Přes 250 koncertů na více jak 30 místech během čtyř dní. To je hudební smršť, která se Brnem prožene ve dnech 12. až 15. srpna 2021. Návštěvníci se mohou těšit například na exkluzivní world music, premiérové rockové a muzikálové projekty, balkánské rytmy, žhavou romskou muziku nebo jazz, folklor a klasickou hudbu.

Do kina zve Anežka Opatrná

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Pohodlné sedačky, obří plátno, chroupání popcornu, přátelé, filmové zážitky. Víte, jak dlouho jsme čekali na otevření kin? Necelých osm měsíců! Hrůza. Ale věci se pomalu začínají vracet do normálu a vy se opět můžete v létě těšit na skvělé filmy. Věřte, že na své si přijde úplně každý.

Město představuje nový projekt Kultura Brno

Brno se snaží dělat úřad přehlednější a přístupnější lidem, a proto všechny aktivity Odboru kultury Magistrátu města Brna sloučilo pod projekt Kultura Brno. Vše o jeho aktivitách a projektech nyní najdete na novém webu kultura.brno.cz. Zjistěte, co dělá Brno pro kulturu!