Na Svoboďáku vás bude čekat několik desítek prodejních stánků s širokým sortimentem lokálních produktů. Foto: Food & Drink Fest

Festival dobrého jídla a pití v centru Brna? Další pokračování Food & Drink Festu na náměstí Svobody je v plánu na 25.–29. května, a pokud to vládní opatření dovolí, můžeme se zase po dlouhé době těšit na skvělou hostinu pod širým nebem.

„Nabruste svoje roušky, vymyjte domácí skleničky a už se jen těšte na tu nej sérii akcí na brněnském náměstí Svobody!“ lákají pořadatelé Food & Drink Festu na Svoboďáku. Několik desítek prodejních stánků s širokým sortimentem lokálních produktů, gastronomické speciality, čepované nápoje a především skvělá atmosféra plná dobré nálady, to vše vás čeká již na konci května v centru Brna. Bude-li koronavirová situace příznivá, můžete se těšit i na doprovodný program. Další festivaly podobného ražení snad budou brzy následovat, a brněnské pozdní jaro a léto tak bude vypadat stejně, jako jsme zvyklí z minulých let – plné dobrého jídla a společných zážitků.

25–29/5
Food & Drink Fest
náměstí Svobody, Brno
www.fb.com/FoodandDrinkFestBrno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.

Za pivem pěšky, na kole i na festival!

Máte rádi turistiku? Zkuste tu pivní! Jižní Morava k ní vybízí se samozřejmostí zkušené pivovarnické oblasti – ochutnat tu můžete nejrůznější speciály z minipivovarů uprostřed malebné přírody i v náručí historických měst. Potěší i velké množství pivních festivalů, které již dávno nejsou pouze výsadou Brna.

Pivovar Moravia & LUCKY BASTARD

Pivovary Moravia a LUCKY BASTARD netřeba dlouze představovat. Řemeslná nefiltrovaná a nepasterovaná spodně kvašená piva prvního jmenovaného a voňavá, originální a osvěžující svrchně kvašená od toho druhého dohromady tvoří dokonalou paletu pivních chutí.

Brno, město piva

Málokteré město je tak bohaté na pivní zážitky jako Brno. Různorodost druhů a značek nabízených v místních restauracích, barech, kavárnách, ale taky pivotékách přímo láká k tomu procestovat v moravské metropoli celý svět. Pivní svět.

Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.