Na Svoboďáku vás bude čekat několik desítek prodejních stánků s širokým sortimentem lokálních produktů. Foto: Food & Drink Fest

Festival dobrého jídla a pití v centru Brna? Další pokračování Food & Drink Festu na náměstí Svobody je v plánu na 25.–29. května, a pokud to vládní opatření dovolí, můžeme se zase po dlouhé době těšit na skvělou hostinu pod širým nebem.

„Nabruste svoje roušky, vymyjte domácí skleničky a už se jen těšte na tu nej sérii akcí na brněnském náměstí Svobody!“ lákají pořadatelé Food & Drink Festu na Svoboďáku. Několik desítek prodejních stánků s širokým sortimentem lokálních produktů, gastronomické speciality, čepované nápoje a především skvělá atmosféra plná dobré nálady, to vše vás čeká již na konci května v centru Brna. Bude-li koronavirová situace příznivá, můžete se těšit i na doprovodný program. Další festivaly podobného ražení snad budou brzy následovat, a brněnské pozdní jaro a léto tak bude vypadat stejně, jako jsme zvyklí z minulých let – plné dobrého jídla a společných zážitků.

25–29/5
Food & Drink Fest
náměstí Svobody, Brno
www.fb.com/FoodandDrinkFestBrno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

První Signature store Waterdrop v České republice

Oblíbená značka Waterdrop, jejímž posláním je pomoci lidem vypít více vody, otevírá svůj první Signature store v České republice. První kamenný obchod se otevírá v centru moravské metropole.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Gastrorestart

Ulice jsou plné života, restaurace, bary a kavárny se po nucené pauze opět nadechly a přivítaly hosty zpátky u stolů. Příběh brněnské gastronomie pokračuje a přináší spoustu novinek. Které podniky vznikly navzdory nejisté době? S jakou nabídkou proplují létem vaše oblíbené restaurace? Co vám vzkazují lidé tvořící i vychutnávající si brněnskou gastronomickou scénu a jaké recepty vám posílají? Vydejte se s námi na cestu plnou zážitků zanechávajících příjemnou dochuť na patře. Nastal čas dát všem, kdo pro nás tyto zážitky připravují, pocítit svou podporu. Vyrazíme do města a budeme ochutnávat Brno plnými doušky. S optimismem nám vlastním věříme, že na gastronomicky nabité léto naváže stejně bohatý podzim. Potkáme se?

Léto s FOOD DRINK BRNO – 10. vydání v ulicích i on-line!

Z tiskařského lisu putuje rovnou k vám. Gastronomický průvodce FOOD DRINK BRNO slaví jubilejní 10. vydání, vychází ve větším formátu a jako dárek svým čtenářům nachystal spoustu zajímavostí nejen z brněnské gastronomické scény.

Kde najít pivo svých snů?

IPA, ALE, porter, sour, lambic, gose, saison, barley wine… Pokud víte, o čem je řeč, asi jste už také propadli kouzlu zvanému craft beer. Vydejte se tedy tam, kde pivu opravdu rozumí. V Brně doporučujeme rozhodně navštívit novou prodejnu s pivem Beershop na Minské. Ale pozor, nebude to tak jednoduché. Budete si totiž muset vybrat z více než 600 druhů, které tam v regálech najdete.