Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat „off-line“, a proto se přesouvá do on-line světa. Foto: Galerie Ratolest

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

On-line benefiční aukce Galerie Ratolest

Galerie Ratolest je benefiční projekt, jehož myšlenkou je umění(m) pomáhat, tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů organizace Ratolest Brno. Ta už 25 let pomáhá těm, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a neumí si s ní sami poradit. Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat „off-line“, a proto se přesouvá do on-line světa. Benefiční aukce obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů bude probíhat od 20. do 26. května na facebookové stránce Galerie Ratolest, kde naleznete seznam dražených děl a další potřebné informace. Udělejte si radost zakoupením krásné věci a zároveň pomozte tam, kde je to potřeba!

Manuša of Cejl

Snad žádná jiná část Brna nebudí rozporuplnější emoce. Někým milován a někým zatracován. Řeč je o brněnském Cejlu, ulici křižující sociálně vyloučenou lokalitu v MČ Brno-sever. Právě zde se odehrává 15 příběhů audioprojektu Manuša of Cejl. „Manuša“ je romský výraz pro „lidé“, projekt totiž navazuje na celosvětově známý koncept Humans of New York. I brněnští tvůrci posbírali příběhy lidí různého věku s různými životními zkušenostmi. Zaposlouchejte se do mnohdy nelehkých lidských osudů a poznejte, že Cejl není jen ponurá oblast plná zastaváren, ale je plný barev, života a neprobádaných tajemství.

Benefiční aukce obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů bude probíhat od 20. do 26. května na facebookové stránce Galerie Ratolest, kde naleznete seznam dražených děl a další potřebné informace. Udělejte si radost zakoupením krásné věci a zároveň pomozte tam, kde je to potřeba!

Vaření s Food Not Bombs

Chcete být součástí přímé pomoci lidem? I v květnu se můžete zapojit do sobotního vaření pro potřebné s iniciativou Food Not Bombs, která po celém světě zdarma rozdává veganské jídlo každému, kdo má hlad. V Brně od začátku koronakrize spolupracuje například s Kontaktním centrem Vlhká, jehož chod zajišťuje Společnost Podané ruce. Vařit můžete přijít klidně jen jednou, každá pomoc se počítá. Vše potřebné se dozvíte na facebookové stránce Food Not Bombs Brno.

Magdaléna Škapová

Koordinátorka péče o dárce a projektu Galerie Ratolest

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.