Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat „off-line“, a proto se přesouvá do on-line světa. Foto: Galerie Ratolest

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

On-line benefiční aukce Galerie Ratolest

Galerie Ratolest je benefiční projekt, jehož myšlenkou je umění(m) pomáhat, tedy prostřednictvím prodeje uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů organizace Ratolest Brno. Ta už 25 let pomáhá těm, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a neumí si s ní sami poradit. Vzhledem k současné situaci nemůže galerie fungovat „off-line“, a proto se přesouvá do on-line světa. Benefiční aukce obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů bude probíhat od 20. do 26. května na facebookové stránce Galerie Ratolest, kde naleznete seznam dražených děl a další potřebné informace. Udělejte si radost zakoupením krásné věci a zároveň pomozte tam, kde je to potřeba!

Manuša of Cejl

Snad žádná jiná část Brna nebudí rozporuplnější emoce. Někým milován a někým zatracován. Řeč je o brněnském Cejlu, ulici křižující sociálně vyloučenou lokalitu v MČ Brno-sever. Právě zde se odehrává 15 příběhů audioprojektu Manuša of Cejl. „Manuša“ je romský výraz pro „lidé“, projekt totiž navazuje na celosvětově známý koncept Humans of New York. I brněnští tvůrci posbírali příběhy lidí různého věku s různými životními zkušenostmi. Zaposlouchejte se do mnohdy nelehkých lidských osudů a poznejte, že Cejl není jen ponurá oblast plná zastaváren, ale je plný barev, života a neprobádaných tajemství.

Benefiční aukce obrazů, fotografií a dalších uměleckých předmětů bude probíhat od 20. do 26. května na facebookové stránce Galerie Ratolest, kde naleznete seznam dražených děl a další potřebné informace. Udělejte si radost zakoupením krásné věci a zároveň pomozte tam, kde je to potřeba!

Vaření s Food Not Bombs

Chcete být součástí přímé pomoci lidem? I v květnu se můžete zapojit do sobotního vaření pro potřebné s iniciativou Food Not Bombs, která po celém světě zdarma rozdává veganské jídlo každému, kdo má hlad. V Brně od začátku koronakrize spolupracuje například s Kontaktním centrem Vlhká, jehož chod zajišťuje Společnost Podané ruce. Vařit můžete přijít klidně jen jednou, každá pomoc se počítá. Vše potřebné se dozvíte na facebookové stránce Food Not Bombs Brno.

Magdaléna Škapová

Koordinátorka péče o dárce a projektu Galerie Ratolest

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.