Pořadatelé doufají, že počasí i další okolnosti budou akci nakloněny a společně si užijete jarní společensko-hravé odpoledne! Foto: Kávéeska

V neděli 23. května 2021 od 14 do 18 hodin se na louce u konečné tramvaje na Kraví hoře uskuteční již tradiční lehce sportovní a zábavné odpoledne pro malé cyklisty. Na účastníky čeká vyřazovací cyklozávod dětí do 12 let a také jízda zručnosti. 

Na své si ale přijdou i malí jezdci na šlapadlech, odrážedlech, tříkolkách a koloběžkách, pro které je připravena „miminovská rychlovka“. Součástí bude také zábavný doprovodný program pro celou rodinu a další zajímavosti. Budete si moci vyzkoušet různé cyklospeciality, poradit se s cykloodborníky, vyrobit si v dětské výtvarné dílničce cyklodoplněk nebo luštit jednoduché cyklohádanky.

Odměnou malým závodníkům pak budou medaile a drobné cykloceny nejen pro vítěze. Prezence startujících bude probíhat od 14 hodin ve čtyřech kategoriích podle velikosti kola: 12“, 16“, 20“, 24“–26“. První závod odstartuje ve 14.30 hodin. Vstup pro účastníky je zdarma, v případě velmi špatného počasí se akce neuskuteční!

23/5
Cyklohrátky na Kraví hoře
Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.