Pořadatelé doufají, že počasí i další okolnosti budou akci nakloněny a společně si užijete jarní společensko-hravé odpoledne! Foto: Kávéeska

V neděli 23. května 2021 od 14 do 18 hodin se na louce u konečné tramvaje na Kraví hoře uskuteční již tradiční lehce sportovní a zábavné odpoledne pro malé cyklisty. Na účastníky čeká vyřazovací cyklozávod dětí do 12 let a také jízda zručnosti. 

Na své si ale přijdou i malí jezdci na šlapadlech, odrážedlech, tříkolkách a koloběžkách, pro které je připravena „miminovská rychlovka“. Součástí bude také zábavný doprovodný program pro celou rodinu a další zajímavosti. Budete si moci vyzkoušet různé cyklospeciality, poradit se s cykloodborníky, vyrobit si v dětské výtvarné dílničce cyklodoplněk nebo luštit jednoduché cyklohádanky.

Odměnou malým závodníkům pak budou medaile a drobné cykloceny nejen pro vítěze. Prezence startujících bude probíhat od 14 hodin ve čtyřech kategoriích podle velikosti kola: 12“, 16“, 20“, 24“–26“. První závod odstartuje ve 14.30 hodin. Vstup pro účastníky je zdarma, v případě velmi špatného počasí se akce neuskuteční!

23/5
Cyklohrátky na Kraví hoře
Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kultura z pohodlí domova i dobré skutky

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

Brno díky hudbě úspěšně integruje děti ze sociálně ohrožených skupin

Cílem projektu OnStage je zavádět do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity tak, aby napomáhaly k pozitivní společenské změně. V tomto úsilí se spojilo město Brno s dalšími šesti evropskými městy, která získávají a předávají si zkušenosti, jak hudební programy pro sociální změnu efektivně zavádět.

Brno INdustrial zve na procházky

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

Skryté příběhy

Švédové na tahu, Hon na Edisona, Mamutí problém či Jošt a smrtící mošt. To jsou trasy venkovní hry Skryté příběhy, která je určena pro zvídavé děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají.

Kryt Denis připravuje otevření

Tři zamřížované vstupy pod kopcem u zastávky Nové sady možná zachytí pozornost kolemjdoucích. Ne každý však už ví, kam tyto vstupy vedou. Přesto by je ve své době mohly zachránit před nebezpečným útokem a nepřátelským ohrožením. Jedná se o kryt civilní obrany zvaný Denis, který má být v květnu zpřístupněn veřejnosti k prohlídkám.