Momentka ze srbského festivalu Exit, jenž by se měl konat v červenci. Foto: Exit

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat. 

Navíc jak ukazují výsledky z testovacích koncertů, které se odehrály v Německu, Holandsku či Španělsku, při zachování všech známých opatření lze v současnosti pořádat akce bezpečně. Díky aktivitám, které vyvíjí Česká obec hudební, Music Managers Forum, brněnská organizace klubů BACH a řada dalších, se i u nás přeci jen daří posouvat některé věci kupředu, a tak snad všichni vyrazíme za kulturou nejen do on-line prostoru.

Hodně bych si přál, aby se konal už Mersey Gathering, který je naplánován na poslední květnovou sobotu na Zahrádce Na Střeláku. Ale zas tak rychle se asi věci do pohybu nedají, spíše si počkáme na červnové akce, jako je třeba Hradecký slunovrat. Doufám, že v červenci se odehraje i jeden z největších zahraničních festivalů, který je letos zatím avizován. Srbský Exit má v programu nejen hvězdy taneční hudby, ale i Sepulturu či Metronomy. Jisté je, že v srpnu se budeme setkávat u různých pódií brněnského Maratonu hudby. Ano, neutuchající entuziasmus řady pořadatelů mě nakazil a věřím, že tenhle virus mě hned tak neopustí.

Doufám, že v červenci se odehraje i jeden z největších zahraničních festivalů, který je letos zatím avizován. Srbský Exit má v programu nejen hvězdy taneční hudby, ale i Sepulturu či Metronomy. Jisté je, že v srpnu se budeme setkávat u různých pódií brněnského Maratonu hudby.

Než nastane ten okamžik a koncertní pódia zase ožijí, dělám si radost muzikou, kterou u nás v labelu Indies Scope aktuálně vydáváme. Nové album legendární postpunkové kapely Zuby nehty nese přiléhavý název Srdce ven. Brzy bude venku také novinka brněnské ikonické kapely Bombarďák. Přestože se jedná primárně o muziku pro děti, jejich slovní hříčky a vtípky zasazené do nápaditých popěvků od punku až po country baví spolehlivě i dospělé. A byla by škoda nezmínit skvělé album Reality od kapely Kolektivní Halucinace. Představíme ji na scéně Indies Scope, která se uskuteční v rámci výše zmiňovaného Maratonu hudby.

Přemysl Štěpánek

Indies Scope

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Brňan, který dobyl svět

„Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem” zpíval Orchestr Gustava Broma a tato píseň vítala do roku 2020 na brněnském hlavním nádraží cestující od nás i z okolních států. A právě ze sousedního Slovenska přijel v mládí se svou matkou a bratrem i Gustav Brom. Tedy ještě Gustav Frkal, který se narodil 22. května 1921 ve Veľkých Levárech.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.