Stroj času vás přenese zpět do minulosti do století páry za 3, 2, 1… Foto: Technické muzeum v Brně

Jste příznivci tzv. únikovek? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Lektoři Technického muzea v Brně si pro vás připravili virtuální únikovou hru, pomocí které se vydáte zpět v čase. Do jednotlivých muzejních expozic lektoři ukryli šifry a hádanky, které musíte uhádnout pro návrat do přítomnosti.

Víte, které předměty jsou poháněny parou a které vodou? Díky nejrůznějším hádankám se zábavnou a hravou formou seznámíte s různými historickými vynálezy či předměty. On-line úniková hra vás pomocí stroje času přenese do historie, do století páry, k objevení elektřiny, do doby prvních automobilů a první republiky. Lektoři také nezapomněli na jednu z nejoblíbenějších expozic s názvem Pozor, zákruta!, ve které najdete automobily z doby socialismu. Virtuální úniková hra je vhodná jak pro mládež, tak i pro dospělé. Podaří se vám ve hře uniknout zpět do přítomnosti? 

Virtuální úniková hra
Technické muzeum v Brně
www.tmbrno.cz

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.